Patru schimbări la pauză în Universitatea Craiova – FCSB! Octavian Popescu și David Miculescu au rezistat pe teren doar 45 de minute

Octavian George Popescu si David Raul Miculescu se bucura dupa un gol anulat marcat in meciul de fotbal dintre FCSB si Farul Constanta, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 29 ianuarie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Octavian Popescu și David Miculescu au prins doar 45 de minute în meciul dintre Universitatea Craiova și FCSB.

Vicecampioana României a surprins în alcătuirea echipei de titulari, Deian Sorescu fiind scos din primul „11”. FCSB a reușit să conducă la pauză în Bănie, 1-0, grație golului semnat de Andrea Compagno, astfel că pauza a adus modificări de efectiv.

Octavian Popescu și David Miculescu au fost cei sacrificați la pauză, locul lor fiind luat de Andrei Cordea și Deian Sorescu.

Octavian Popescu și David Miculescu au jucat pentru FCSB doar în primele 45 de minute ale meciului cu Universitatea Craiova. Echipa lui Gigi Becali a intrat cu avantaj minim la cabine, de unde a revenit fără doi dintre titulari.

Locul lui Octavian Popescu a fost luat de Andrei Cordea, pe când Deian Sorescu i-a luat locul lui David Miculescu.

Și Universitatea Craiova a simțit nevoia să schimbe lucrurile la pauză, astfel că și Eugen Neagoe a efectual tot două înlocuiri.

Elvir Koljic i-a luat locul în teren lui Baiaram, iar Mihai Căpățînă l-a înlocuit pe Ștefan Vlădoiu.

Echipele de start la Universitatea Craiova – FCSB

Universitatea Craiova: L. Popescu, Vlădoiu, Zajkov, Raul Silva, Ndong – Screciu, Mateiu – Câmpanu, Baiaram, Ivan – Markovic

Rezerve: Lazar, Căpățână, Găman, Badelj, D. Sala, Roguljic, Ișfan, Rivaldinho, Koljic

Absenți: Vătăjelu, Bancu, Al. Crețu

Antrenor: Eugen Neagoe

FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu, Dawa, I. Cristea, R. Radunovic – Olaru, Șut, Oct. Popescu – Miculescu, Compagno, Fl. Coman

Rezerve: A. Vlad, Haruț, Omrani, Sorescu, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslăvescu, Cordea

Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: „Ion Oblemenco”

Arbitru: Istvan Kovacs / A1: Vasile Marinescu; A2: Ovidiu Artene Arbitru VAR: Horia Mladinovici; Arbitru As. VAR: Marius Marchidanu

Publicat: 30 04. 2023, 22:30