Încă un jucător de bază de la FCSB s-a „rupt”, în meciul cu CS Mioveni! Echipa a primit gol, iar fotbalistul a plecat direct la vestiare | VIDEO

Ovidiu Popescu (28 de ani) a părăsit accidentat terenul în minutul 26 al meciului dintre CS Mioveni și FCSB după o fază la care argeșenii au deschis scorul.

FCSB a mers la Mioveni din postura de formație aflată pe loc de baraj, după ce în primele trei etape din Superliga nu a reușit să câștige decât două puncte – 1-1 cu U Cluj, 0-2 cu Rapid și 1-1 cu FC U Craiova.

Vicecampioana României nu a reușit să își revină nici în prima parte a meciului disputat împotriva argeșenilor, când s-a văzut condusă încă din minutul 26, în urma unei faze la care Ovidiu Popescu s-a accidentat și a fost nevoit să părăsească terenul. La meciul cu Dunajska Streda, din Conference League, Florinel Coman a rezistat pe teren până la pauză, când a fost schimbat.

Ovidiu Popescu s-a accidentat în CS Mioveni – FCSB

FCSB a început foarte slab meciul cu CS Mioveni, din etapa cu numărul 4 din Superliga. Argeșenii au deschis scorul în urma unei faze la care Ovidiu Popescu a ieșit accidentat.

La jumătatea primei reprize, Pop a încercat o incursiune pe lângă fundașul dreapta de conjunctură Ovidiu Popescu.

Fotbalistul de la FCSB a rămas într-un picior imediat după ce adversarul a ajuns în zona lui de acțiune. Jucătorul de la CS Mioveni a reușit să trimită centrarea în careu, iar Ionuț Balaur a deschis scorul, ajutat și de devierea nefericită a lui Adrian Șut.

Vezi AICI faza accidentării lui Ovidiu Popescu!

Ionuț Balaur este fotbalistul care a înscris și în meciul din februarie dintre cele două formații, încheiat la egalitate, 1-1.

Echipele de start

CS Mioveni: 22. I. Popescu – 25. I. Balaur, 15. Scarlatache, 27. Garutti – 26. Oancea, 23. Panait, 24. V. Pop, 6. Burnea – 16. Rădescu, 89. Blănaru, 10. Coșereanu
Rezerve: 13. D. Croitoru – 21. Al. Iacob, 11. Trif, Șerbănică, 4. Cierpka, 8. Veres, Dat, 20. Buziuc, 17. Antal
Antrenor: Alexandru Pelici

FCSB: 32. Târnovanu – 23. Ov. Popescu, 5. Dawa, 29. Bouhenna, 22. R. Boboc – 8. Ad. Șut, 26. Oaidă – 98. Cordea, 11. Miculescu, 10. Oct. Popescu – 9. I. Stoica
Rezerve: 99. A. Vlad – 6. Haruț, 15. Lixandru, 16. Tamm, 20. Dulca, 27. Olaru, 28. Pantea, 30. Musi, 80. Radaslavescu
Antrenor: Nicolae Dică

Publicat: 06 08. 2022, 19:59
Actualizat: 06 08. 2022, 20:38