Ovidiu Popescu a ratat șansa de a fi din nou eroul lui Gigi Becali! Ratare monumentală în prima repriză din FCSB – CFR Cluj! | VIDEO

Ovidiu Popescu a ratat șansa de a fi din nou eroul lui Gigi Becali! Ratare monumentală în prima repriză din FCSB - CFR Cluj! | VIDEO

Ovidiu Popescu, mijlocașul central poreclit „Lampard” de Gigi Becali, a ratat o ocazie uriașă în minutul 22 al meciului FCSB – CFR Cluj, de pe Arena Națională, din etapa a 8-a a play-off-ului Superligii.

După ce etapa trecută a deblocat meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe, jucat tot pe cel mai mare stadion al țării, cu golul superb marcat în ultimul sfert de oră, care a dus scorul la 2-1 pentru echipa roș-albastră, fotbalistul de 29 de ani a fost titularizat din nou de Elias Charalambous în linia mediană, în contextul absenței lui Malcom Edjouma, și a fost extrem de aproape de a marca un nou gol extrem de important în lupta pentru titlul din Superliga.

În minutul 22, în urma unei centrări trimise de Risto Radunovic la bara a doua din partea stângă, Andrei Cordea a recentrat și a trimis mingea în jurul punctului de la 11 metri. Acolo, Ovidiu Popescu a venit lansat, fără adversar, și a încercat o execuție plasată, dar și în forță în același timp, însă a trimis mult peste poarta apărată de Scuffet. (AICI VIDEO)

Cum s-au prezentat cele două echipe la meciul de pe Arena Națională:

FCSB: Târnovanu – Sorescu, Dawa, Tamm, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Cordea, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – Oct. Popescu, I. Cristea, Omrani, Nikolov, Oaidă, Pantea, Radaslavescu, Compagno
Antrenor: Elias Charalambous

CFR Cluj: Scuffet – Braun, Kolinger, A. Burcă, Camora – Boateng, Muhar, Cvek – Fica, Yeboah, Krasniqi
Rezerve: Sava – Peteleu, Yuri, Hoban, Bordeianu, Petrila, Bîrligea, Maglica, Janga
Antrenor: Valeriu Bordeanu

Stadion: Arena Naţională (Bucureşti)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Bucureşti) / A1: Mitruţi Daniel (Craiova), A2: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel) / Arbitru VAR: Popa Cătălin (Piteşti), Arbitru A. VAR: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ)

Sursă foto: captură Prima Sport

Publicat: 14 05. 2023, 21:35