Oltenii au luat foc la finalul meciului U Cluj – Universitatea Craiova 1-1: „Ca de obicei. Să vorbească cei din conducere!”. Dezamăgirea lăsată de plecarea lui Reghecampf: „Ne așteptam să stea mult timp alături de noi”

Oltenii au luat foc la finalul meciului U Cluj - Universitatea Craiova 1-1: „Ca de obicei, să vorbească cei din conducere!”. Dezamăgirea lăsată de plecarea lui Reghecampf: „Ne așteptam să stea mult timp alături de noi”

Oltenii au luat foc la finalul meciului U Cluj – Universitatea Craiova 1-1, disputat în cadrul etapei cu numărul 10 din actuala stagiune de Superliga.

Oltenii au luat foc la finalul meciului U Cluj – Universitatea Craiova 1-1: „Ca de obicei. Să vorbească cei din conducere!”

Nicușor Bancu a acuzat faptul că „șepcile roșii” au egalat în minutul 90+1 prin Dan Nistor, la capătul unei faze în care anterior el a văzut un henț la unul dintre adversari.

„A doua repriză ei au controlat jocul, din păcate din nou ne-am retras, a fost greșeala noastră, ne-a costat. Puteam să facem 2-0, din ce am văzut, la gol a fost henț la ei, ca de obicei, VAR nu intervine pentru Craiova, numai la noi se dă. Atâta timp cât nu am primit gol decât pe final, l-a lovit în mână și a ricoșat la Nistor…

Nu mai vreau să vorbesc de arbitraj, să vorbească cei din conducere, da, au fost niște faze controversate, dar trebuia să facem 2-0 și nu mai ajungeam să vorbim de arbitraj. (n.r. despre ocaziile importante de gol ratate de coechipierii săi) Nu știu ce să zic, probabil au fost prea relaxați, cu siguranță au vrut să marcheze, dar acest lucru a dus la egalarea celor de la U Cluj și suntem foarte supărați”, a spus Nicușor Bancu la finalul meciului U Cluj – Universitatea Craiova 1-1.

Dezamăgirea lăsată de plecarea lui Reghecampf: „Ne așteptam să stea mult timp alături de noi”

Tânărul Marian Danciu, cel care a avut o prestație foarte bună în partida de pe Cluj Arena, a fost întrebat despre plecarea lui Laurențiu Reghecampf și a spus, cu o anumită dezamăgire, că se aștepta ca acesta să stea mai mult pe banca grupării din Bănie.

„Chiar nu știu care a fost problema, am avut ocazii în prima repriză, puteam să intrăm cu 2-0 la pauză, altfel era meciul, acum pe final o nouă ocazie mare, asta este. Nu știu ce notă mi-aș da, sunt mulțumit de evoluțiile mele, sper să vină totul de la sine. Sunt jucător tânăr, trebuie să joc cât mai mult.

(n.r. despre plecarea lui Reghecampf) Da, am fost puțin surprinși, nu ne așteptam, Mister a venit de puțin timp și ne așteptam să rămână mult timp alături de noi. Vom vedea, vom face analiza jocului și vom vedea unde am greșit. Un progres al echipei? Se poate și mai bine, mereu e loc de mai bine. Eu zic că e echitabil rezultatul de egalitate, dar o să arătăm mult mai bine”, a spus și fotbalistul de 21 de ani la final.

Publicat: 23 09. 2023, 23:55
Actualizat: 23 09. 2023, 23:56