Octavian Popescu nu s-a putut stăpâni după FCSB – Rapid! Fotbalistul a izbucnit în plâns când galeria a scandat „Rușine să vă fie” | FOTO

Octavian Popescu, fotbalistul în vârstă de 20 de ani de la FCSB, a izbucnit în hohote de plâns după înfrângerea cu Rapid București.

Partida dintre FCSB și Rapid București s-a disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 15 din Superliga și s-a încheiat cu victoria giuleștenilor, scor 2-1, după golurile marcate de către Papeau, în minutul 39, și Iacob, în minutul 45+2. Pentru roș-albaștri a înscris Dawa, în minutul 66.

După această partidă, jucătorii lui FCSB au mers în fața galeriei pentru a saluta suporterii din Peluza Nord, însă aceștia au scandat „Rușine, rușine să vă fie!”.

Aflat în fața galeriei, Octavian Popescu a izbucnit în plâns și a lovit cu piciorul un panou publicitar de nervi.

În urma acestui rezultat, FCSB pierde un avans important față de urmăritoarea CFR Cluj. Roș-albaștrii sunt pe primul loc, cu 31 de puncte, iar ardelenii ocupă locul secund, cu 30 de puncte, având însă un meci în minus. Rapid București se află pe locul 3, cu 29 de puncte, având un avans de șase puncte față de Universitatea Craiova, echipa de pe locul 4.

Sursă foto: Capturi Digi Sport

Publicat: 05 11. 2023, 23:05