Octavian Popescu, gol superb după doar patru minute de joc în FC U Craiova – FCSB! Ce a făcut imediat după ce l-a învins pe portarul oltenilor

Octavian George Popescu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FC U Craiova si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 13 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 11 poze

Octavian Popescu, atacantul în vârstă de 19 ani al lui FCSB, a deschis rapid scorul în meciul cu FC U Craiova.

Meciul dintre FC U Craiova și FCSB s-a jucat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 18 din Superliga, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Octavian Popescu, în minutul 4, respectiv Joyskim Dawa, în minutul 26.

Încă din minutul 4 al acestei întâlniri, Octavian Popescu a reușit să deschidă scorul în fața oltenilor.

Octavian Popescu a șutat puternic din marginea careului, printre fundașii echipei din Bănie, iar mingea a ajuns direct în poarta lui Robert Popa.

Imediat după ce a marcat, Octavian Popescu a mers în dreptul băncii de rezerve și l-a îmbrățișat pe Mihai Pintilii, antrenorul interimar al lui FCSB, care pare că îi oferă mai multe șanse tânărului fotbalist.

FC U Craiova – FCSB, fără VAR

Înainte de fluierul de start al acestei partide, unul dintre comentatorii meciului a anunțat că meciul dintre FC U Craiova și FCSB se va juca fără ajutorul sistemului VAR.

„Un anunț important înainte de fluierul de start al acestei întâlniri: nu avem VAR din cauza unor probleme legate de curentul electirc la mașina VAR. Aceasta nu își poate face datoria, așadar Iulian Călin și Andrei Constantinescu, aflați în camera VAR, nu îl pot ajuta pe Radu Petrescu”, a spus Ionuț Angheluță, comentatorul Digi Sport, înainte de startul partidei.

Publicat: 13 11. 2022, 21:13
Actualizat: 13 11. 2022, 22:52