Noul favorit al lui Gigi Becali la FCSB, ironizat de Basarab Panduru: „El a jucat azi?”

Meci dificil pentru FCSB cu Chindia Târgoviște, câștigat de trupa lui Dică, scor 3-2, în etapa a cincea din Superligă. Cu un om în minus încă din minutul 7, după eliminarea lui Cristian Neguț, Chindia a reușit să intre la pauză cu un avans de două goluri, prin reușitele lui Doru Popa și Daniel Popa.

Nicolae Dică a făcut trei schimbări la pauză și FCSB a punctat de trei ori: „dubla” lui Andrei Cordea și Joonas Tamm.

La finalul meciului, Basarab Panduru a evidențiat prestația modestă a atacantului Bogdan Rusu, preferatul lui Gigi Becali, despre care finanțatorul spunea că este „vedeta echipei”. De asemenea, actualul analist tv a afirmat că FCSB va avea probleme în ofensivă.

Bogdan Rusu, 32 de ani, a fost schimbat la pauză, iar în locul său a intrat Octavian Popescu, cel care a reușit o pasă decisivă.

Pentru echipa finanțatorului Gigi Becali urmează meciul tur cu formația norvegiană Viking, joi, de la ora 21:30, în play-off-ul Conference League.

„Chindia, rămânând în zece… ei aveau probleme și în 11. Nu știu nici cu FCSB-ul ăsta. 11-le din seara asta a fost făcut mai mult cu gândul la meciul de joi. Bogdan Rusu a jucat azi? Să nu atingi mingea deloc e o problemă. Acum nu mai știe nimeni cine va juca joi. Nu știu dacă Miculescu poate juca atacant. Dacă el dă cel mai bun randament vârf de atac, de ce nu l-au băgat cei de la UTA? În momentul ăsta nu prea mai știm cine va juca atacant.

Pare că Andrei Cordea e punct fix în dreapta. Octavian Popescu va juca, dar nu știm unde. Practic ai Miculescu, Rusu, Coman și atât. Trebuie să joace doi dintre cei trei”, a declarat Basarab Panduru, la Orange Sport.

Publicat: 15 08. 2022, 10:23