Nicolo Napoli, săgeți către jucătorii săi după umilința suferită cu Sepsi. „Voiau să dribleze pe toată lumea, nu se joacă așa!” Cum a reacționat după ce Adrian Mititelu a mers în vestiarul lui FC U Craiova

Nicolo Napoli reactioneaza in meciul de fotbal dintre FC U Craiova si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 13 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Nicolo Napoli, antrenorul principal al celor de la FC U Craiova, a trimis săgeți către jucătorii săi după umilința suferită cu Sepsi OSK.

Nicolo Napoli, săgeți către jucătorii săi după umilința suferită cu Sepsi. Cum a reacționat după ce Adrian Mititelu a mers în vestiarul lui FC U Craiova

FC U Craiova a pierdut partida cu Sepsi OSK, scor 0-4, iar formația din Bănie a ratat ocazia să joace în play-off-ul Superligii.

La finalul meciului de la Sfântu Gheorghe, Nicolo Napoli a tras concluziile și a explicat ce a făcut Adrian Mititelu în vestiarul oltenilor la pauza meciului cu Sepsi OSK.

„Nu a mers prima repriză, a fost un meci slab. În repriza a doua am jucat puțin, ne-au dat posibilitatea să jucăm, dar au meritat să câștige. Am jucat prost, nu am combinat. Au fost jucători care voiau să dribleze pe toată lumea, nu se joacă așa, de asta am pierdut meciul. Sepsi are o echipă bună și a meritat să câștige. În fotbal se greșește, dar acum s-au făcut greșeli mari… Noi eram pregătiți să facem un meci foarte bun, am vorbit, dar pe teren s-a văzut foarte puțin.

Patronul a vorbit cu echipa, a încercat să îi facă să intre bine în repriza a doua. A fost un meci în care am greșit toți. Nu era mulțumit și are dreptate. E normal să ai o relație cu domnul Mititelu…

Pentru play-out trebuie să facem meciuri bune și să câștigăm play-out-ul”, a spus Nicolo Napoli la finalul meciului Sepsi OSK – FC U Craiova 4-0.

Publicat: 16 03. 2023, 23:58
Actualizat: 17 03. 2023, 00:02