Motive de îngrijorare pentru Dan Petrescu! Mario Camora a ieșit șifonat după U Cluj – CFR Cluj: „O să fac un RMN!”

Mario Camora in meciul de fotbal dintre CFR Cluj si Universitatea Craiova, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul CFR Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, duminica 15 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mario Camora, căpitanul îm vârstă de 35 de ani al lui CFR Cluj, a ieșit cu genunchiul bandajat după meciul cu U Cluj.

Meciul dintre U Cluj și CFR Cluj s-a disputat duminică seară, pe Cluj Arena, în cadrul etapei cu numărul 15 din Superliga, iar campioana s-a impus cu scorul de 2-1, după golurile marcate de Deac, în minutul 25, respectiv Malele, în minutul 61, ambele din penalty. Tot din lovitură de la 11 metri au marcat și gazdele, prin Pires, în minutul 90+3.

După această partidă, Lorand Fulop a făcut scandal și a arătat jurnaliștilor cu ce rană a rămas pe tibie în urma unui contact cu Yeboah. Gazdele au cerut cartonaș roșu pentru jucătorul lui CFR Cluj, însă arbitrul a arătat doar galbenul.

Nici Mario Camora nu a ieșit prea bine după acest meci. Căpitanul campioanei s-a prezentat la interviu cu genunchiul bandajat și a anunțat că va efectua un RMN.

„Vedem ceva va fi. Sper să nu fie nimic grav. O să fac un RMN și sper să nu fie nimic grav.

Mă bucur că fanii pleacă acasă fericiți. Știam că va fi un meci greu, dar noi am meritat victoria. Am început meciul mai bine, am făcut presing sus. Nu țin minte ca ei să fi avut vreo ocazie în prima repriză. Am fost mai proaspeți. A fost o victorie importantă pentru noi și pentru fani”, a spus Mario Camora, după meci, citat de GSP.

Această situație îi poate da bătăi de cap antrenorului Dan Petrescu, pentru că CFR Cluj are de disputat joi, 27 octombrie, de la ora 22:00, meciul cu Sivasspor, din grupele Conference League, în deplasare.