Moderatorul TV, scos din minți de Elias Charalambous, a răbufnit în timpul interviului antrenorului FCSB! „Nu mai pot!”

Moderatorul TV Mădălin Negoiță a fost scos din minți de Elias Charalambous, marți seară, în timpul interviului antrenorului FCSB. Jurnalistul nu a mai rezistat și a răbufnit chiar în timp ce îi traducea vorbele tehnicianului din Cipru.

Mădălin Negoiță a răbufnit în timpul interviului antrenorului FCSB! Moderatorul TV, scos din minți de vorbele cipriotului

FCSB a remizat, marți seară, în deplasare cu Oțelul Galați, scor 1-1 în runda a doua din grupele Cupei României. Un rezultat dezamăgitor pentru roș-albaștri, dar care îi ține în lupta pentru calificarea în faza următoare a competiției. Oțelul și FCSB conduc Grupa C, ambele cu câte 4 puncte. În spatele lor sunt FC U Craiova și Dinamo, cu câte un punct, dar și cu câte un meci mai puțin disputat.

La flash-interviu, Elias Charalambous s-a văzut nevoit să explice cele 4 schimbări pe care le-a efectuat la pauză, după care a contestat arbitrajul pentru nevalidarea golului lui Dawa din minutul 86, iar mai apoi a depășit subiectul, trecând la următorul meci pe care îl are programat echipa, derby-ul cu Rapid, din data de 5 noiembrie.

Până să facă trecerea respectivă, tehnicianul cipriot s-a repetat de mai multe ori și a spus: „Acest meci s-a terminat, urmează altul duminică”, cel mai probabil din dorința de a evita întrebările incomode ale reporterilor.

În timp ce îi traducea vorbele pe transmisiunea LIVE, moderatorul Mădălin Negoiță, de la Prima TV, și-a pierdut cumpătul:

„Doamne, Dumnezeule, ce limbaj de lemn! Nu mai pot, același lucru spune domnul… în fine”, a spus jurnalistul.

După ce flash-interviul lui Elias Charalambous s-a încheiat, Mădălin Negoiță a mai făcut o scurtă remarcă:

„Puteam și eu să dau declarațiile astea, nu e nimic… a spus de 5 ori că s-a terminat meciul de Cupă și urmează alt meci duminică”, a completat moderatorul.

Cum a explicat Charalambous cele 4 schimbări ordonate de Gigi Becali: „Am discutat”

Imediat după pauza meciului Oțelul – FCSB, Elias Charalambous a efectuat nu mai puțin de 4 schimbări, toate la ordinul lui Gigi Becali. De altfel, patronul FCSB a spus că ar fi efectuat 10 schimbări dacă regulamentul i-ar fi permis.

După meci, Charalambous a încercat să evite subiectul și a spus că le-a transmis jucătorilor încă dinaintea fluierului de start că va face mai multe modificări:

„Când jucătorii sunt schimbați, bineînțeles că nu sunt fericiți, dar avem multe jocuri, unul duminică. Oricum am schimbat mulți jucători astăzi, am discutat înainte de meci că vor fi schimbări”, a declarat antrenorul FCSB.

Publicat: 01 11. 2023, 11:15