Misterul absenței lui Cristian Săpunaru din meciul Rapidului de la Craiova! Se adâncește după ce amicul său face această dezvăluire: „Nu mi-a zis să aibă ceva”

Cristi Săpunaru, căpitanul Rapidului, nu a jucat în meciul pierdut de echipa sa cu Universitatea Craiova, scor 1-2, din a doua etapă a play-off-ului.

Prietenul fundașului a reacționat imediat după ce a văzut că liderul giuleștenilor a fost lăsat pe bancă.

Înainte de meciul cu Universitatea Craiova, Cristiano Bergodi, antrenorul Rapidului, a luat o decizie surprinzătoare în privința lui Cristi Săpunaru. Tehnicianul italian a hotărât să-l scoată din primul „11” pe liderul giuleștenilor.

Ovidiu Herea s-a declarat uimit de absența lui Săpunaru deoarece căpitanul Rapidului nu i-a spus să aibă vreo problemă de sănătate sau ceva de genul acesta.

„Singura explicaţie e să aibă o problemă de sănătate, nu văd de ce ar lipsi. Am vorbit cu el la telefon şi nu mi-a zis nimic că ar avea o problemă sau ceva… Singura explicaţie e să aiba o problemă”, a spus Herea, la Orange Sport.

Ce a declarat Cristiano Bergodi după Universitatea Craiova – Rapid 2-1

Cristiano Bergodi, antrenorul Rapidului, susține că a contat destul de mult absența lui Cristi Săpunaru, însă spune că asta nu scuză relaxarea prostească a băieților săi.

„În prima repriză am jucat doar noi, am condus jocul. În primele 20 de minute aruncau mingea, erau speriaţi. Se vedea că e un meci dificil. Mi s-a părut că eram bine aşezaţi în teren.

La pauză le-am zis că putem câştiga. Dar ne-am sabotat sigur, am făcut harakiri. Ne-am bătut singuri. Nu s-a întâmplat nimic nici după schimbări. E inexplicabil, e frustrant.

Am pierdut un meci pe care trebuia să îl câştigăm. Bravo Craiovei că a crezut. Am luat două goluri doar pe fondul unei relaxări. Ce faci, mă, cum?! Doar asta a fost! Baiaram a intrat pe un culoar atât de scurt, nici nu exista culoarul. Noi nu l-am urmărit.

Mitriţă e liderul lor, al nostru e Cristi Săpunaru. Un jucător exponenţial, cu experienţă. E normal că a contat absenţa, dar e inexplicabilă relaxarea”, a spus Bergodi.

Publicat: 31 03. 2024, 16:32
Actualizat: 31 03. 2024, 16:36