Mihai Stoica, revoltat după remiza din FCSB – U Cluj: „Am arătat sub orice critică, mult mai rău decât adversarele noastre!”. Un singur jucător l-a mulțumit

Mihai Stoica la conferinta de presa organizata cu ocazia semnarii parteneriatului FCSB-Betano, desfasurata la Baza de antrenament FCSB din Berceni, vineri 8 iulie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 10 poze

Mihai Stoica, managerul general al clubului FCSB, a reacționat după remiza cu U Cluj, din debutul noului sezon, și i-a criticat pe jucătorii lui Toni Petrea.

Partida dintre FCSB și U Cluj s-a jucat, duminică seară, în prima etapă a noului sezon din Superliga, pe Arena Națională, iar cele două echipe au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Adrian Bălan, în minutul 45+4, respectiv Florin Tănase, din penalty, în minutul 55.

După această partidă, nu doar Gigi Becali a pus tunurile pe jucătorii de la FCSB, ci și managerul Mihai Stoica.

Mihai Stoica, revoltat după remiza din FCSB – U Cluj

Oficialul roș-albaștrilor s-a declarat dezamăgit de felul în care a jucat echipa în debutul noului sezon și a remarcat și el prestația slabă a lui Sorin Șerban, fundașul stânga în vârstă de 22 de ani al roș-albaștrilor, despre care Gigi Becali a spus că nu va mai prinde lotul.

Un singur jucător l-a mulțumit pe Mihai Stoica și anume Joyskim Dawa, fundașul central transferat de la FC Botoșani în această vară.

„E inexplicabil ca o echipă de fotbal care are pretenții să arate așa. Am văzut meciul lui CFR, am văzut Craiova. Noi am arătat sub orice critică, mult mai rău decât adversarele noastre! O să vedeți U Cluj mai departe… Au făcut un meci bun pentru că am fost noi sub orice critică.

Avem jucători care nu sunt de nivelul ăsta. Vă amintiți de Șerban în meciul CS Mioveni – FCSB? Îl avem pe Radunovic, pe Ovidiu Popescu acolo. Aseară Dawa s-a mișcat bine, restul au fost…

Sunt jucători care pot evolua la un anumit nivel, alții care nu pot. Șerban nu e foarte tânăr. Are 22 de ani. Tânăr e Musi, care doar a făcut 18 ani”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Publicat: 18 07. 2022, 18:05
Actualizat: 18 07. 2022, 18:07