Mihai Stoica, reacție incontrolabilă în momentul în care arbitrul a anulat golul 3 al FCSB în meciul cu Farul!

Farul Constanța a învins-o cu 3-2 pe FCSB în urma unui joc spectaculos. Meciul s-a disputat pe Arena Națională și a contat pentru runda cu numărul 23 din Superliga. Managerul general al FCSB a avut o reacție dură după ce Horațiu Feșnic a anulat un gol al roș-albaștrilor.

Mihai Stoica, enervat la culme de decizia arbitrului din meciul FCSB – Farul, 2-3

Toate cele cinci goluri au fost marcate în repriza secundă. Andrei Cordea a deschis scorul pentru FCSB cu puțin timp de la începerea celei de-a doua reprize. Denis Alibec, fostul jucător al lui FCSB, a restabilit egalitatea în urma execuției sale din lovitură liberă care ar putea fi catalogat ca fiind unul dintre cele mai frumoase goluri ale sezonului.

Vicecampioana României a revenit în avantaj două minute mai târziu după ce Mihai Popescu l-a faultat în propriul careu pe Cordea. Andrea Compagno a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri și a „făcut” 2-1 pentru gruparea roș-albastră. Octavian Popescu și-a trecut și el numele pe tabelă în minutul 71 însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Horațiu Feșnic, centralul partidei, a verificat din nou faza cu ajutorul sistemului VAR și a considerat că Omrani, jucătorul aflat în poziție neregulamentară, a influențat faza chiar dacă nu a atins mingea.

MM Stoica, plin de nervi după ce Feșnic a anulat golul celor de la FCSB

Dezamăgirea a fost uriașă în tabăra formației bucureștene după ce a fost anulat golul de 3-1, dar reacția care a ieșit cel mai mult în evidență a fost cea a lui Mihai Stoica. Managerul general al FCSB-ului a trântit de pământ o sticlă de apă după ce l-a văzut pe „centralul” partidei că s-a întors de la monitorul VAR și era gata să dea verdictul care avea să anuleze golul echipei patronate de Gigi Becali.

FCSB a pierdut la limită meciul cu Farul Constanța, elevii lui Hagi reușind să marcheze două goluri într-un minut, pe final de meci. Echipa dobrogeană a trecut pe prima poziție în clasament după victoria contra roș-albaștrilor. Constănțenii au cu un punct mai mult față de CFR Cluj, dar clujenii vor juca împotriva celor de la FC Voluntari, de la ora 20:00.

Publicat: 30 01. 2023, 13:05