Mihai Stoica nu s-a putut abține și l-a luat tare pe Bogdan Mitrea după declarațiile făcute la finalul meciului FCSB – U Cluj: „Dacă era mare sculă… dar la noi, săracul, tremura la încălzire”

Alexandru Mihail Baluta si Bogdan Alexandru Mitrea in meciul de fotbal dintre FCSB si Universitatea Cluj, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, luni 2 octombrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Mihai Stoica, președintele Consiliului de Administrație al clubului FCSB, l-a taxat pe Bogdan Mitrea, fundașul central în vârstă de 36 de ani de la U Cluj.

Mihai Stoica nu s-a putut abține și l-a luat tare pe Bogdan Mitrea după declarațiile făcute la finalul meciului FCSB – U Cluj

Meciul dintre FCSB și U Cluj s-a disputat luni seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei cu numărul 11 din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după golurile marcate de către Dawa, în minutul 8, și Șut, în minutul 39, respectiv Nistor, în minutul 26, și Mitrea, în minutul 88.

După această partidă, Bogdan Mitrea s-a bucurat pentru golul marcat, mai ales că nu a plecat în condiții tocmai bune de la FCSB, și a evidențiat faptul că a înscris de trei ori în poarta roș-albaștrilor, de fiecare dată purtând tricoul altei echipe: Sepsi, Universitatea Craiova și U Cluj.

Mihai Stoica a ținut să îi dea peste nas fundașului pentru declarația făcută la finalul partidei.

„Am văzut că Mitrea e bucuros şi se răzbună împotriva noastră… Ok, a marcat, bravo lui dar nu înţeleg ce motiv are de răzbunare. Că pe la noi săracul nu putea să marcheze nici măcar jucător de divizia C când am jucat cu Suceava. Am fost foarte bucuros când am aflat că vine la noi, am zis a jucat la Ascoli, dar după la noi… săracul… la noi tremura şi la încâlzire!

Unii sunt pentru presiune, alţii sunt pentru echipe din astea care nici aşa, nici aşa. Dacă erai mare sculă şi te dădea cineva afară, dar când tu… Mă rog…”, a spus Mihai Stoica, potrivit Orange Sport.

Bogdan Mitrea a jucat la FCSB în perioada iulie 2016 – ianuarie 2017, sub formă de împrumut de la Ascoli, dar a bifat doar cinci apariții în tricoul roș-albaștrilor, în campionat, una în Liga Campionilor și una în Europa League.

Ce a declarat Bogdan Mitrea, după FCSB – U Cluj

„E a treia oară când dau gol împotriva lor. Mă bucur de fiecare dată, e așa o mică revanșă. Sunt de acord cu el (n.r. cu Dan Nistor care l-a lăudat pe Sabău). (n.r. Ioan Ovidiu Sabău) E omul care a reușit să ne adune, să ne dea o direcție, să creăm o identitate, un joc plăcut ochiului. Nu știu dacă am avut posesia, dar am încercat să jucăm fotbal. Cred că dacă eram mai atenți puteam să și revenim. Clasamentul e destul de strâns, nu e relevant acum clasamentul. Clar nu ne convine când vedem locul 10, 11, dar în primăvară o să conteze mai mult”, a spus și Bogdan Mitrea, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 03 10. 2023, 23:01
Actualizat: 03 10. 2023, 23:03