Mihai Stoica, dezvăluiri din culisele demisiei lui Toni Petrea de la FCSB: „Mi-a zis că ar vrea să plece după meci, i-am zis că vorbim de dimineață!”

Mihai Stoica si Toni Petrea in meciul amical de fotbal dintre FCSB si CS Mioveni, desfasurat la Baza FCSB din Berceni, miercuri 6 iulie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 5 poze

Mihai Stoica, managerul general al clubului FCSB, a explicat care a fost cursul demisiei lui Toni Petrea, după eșecul cu Rapid, scor 0-2.

Rapid București și FCSB s-au întâlnit duminică seară, în Giulești, iar alb-vișiniii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Marko Dugandzic, în minutul 19, respectiv Cristi Săpunaru, în minutul 40.

După această partidă, Toni Petrea și-a dat demisia de la FCSB, iar Gigi Becali a anunțat că i-a respectat decizia.

Mihai Stoica, dezvăluiri din culisele demisiei lui Toni Petrea de la FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit că Toni Petrea a luat această decizie imediat după meciul cu Rapid, iar oficialul roș-albaștrilor a încercat să îl convingă să rămână, spunându-i să nu ia o decizie la cald. În cele din urmă, Toni Petrea a rămas pe poziții și a ales să plece de la FCSB cu câteva zile înainte de returul cu Saburtalo Tbilisi din preliminariile Conference League.

„Mi-a zis că ar vrea să plece după meci, i-am zis că vorbim de dimineață la rece. Era foarte calm și a zis că e mai bine așa. I-am zis că avem joi meci și a zis că e mai bine să plece acum că poate se produce un șoc la echipă. Ar trebui să avem antrenor de mâine ca să se producă un șoc. Un șoc că nu este antrenor nu e benefic. Aseară a vorbit cu Gigi, el mi-a zis, dar am zis să vedem ce spune astăzi.

Îmi pare foarte rău că pleacă pentru că chiar a jucat echipa cel mai bun fotbal din ultimii ani cu el. Ne exprimam foarte coerent”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Publicat: 25 07. 2022, 17:24
Actualizat: 25 07. 2022, 17:26