Meme Stoica, o nouă reacție care îl „înțeapă” pe Gigi Becali, după Rapid – FCSB 4-0?! „Mie nu îmi place să bat câmpii că e gata campionatul! Am fost arogant în trecut”

Meme Stoica a vorbit, imediat după Rapid – FCSB 4-0, despre prestația echipei pe care o reprezintă și a făcut declarații prin care l-a înțepat pe patronul Gigi Becali.

Oficialul de la FCSB susține că titlul nu a fost jucat niciodată și că echipa trebuie să muncească, în continuare, pentru a îndeplini acest obiectiv.

Meme Stoica, o nouă reacție care îl „înțeapă” pe Gigi Becali, după Rapid – FCSB 4-0?!

Imediat după înfrângerea usturătoare suferită în fața Rapidului, scor 4-0, Mihai Stoica a vorbit în direct la TV despre prestația celor de la FCSB dar și despre lupta la titlu.

Oficialul liderului din Superliga României pare că l-a înțepat pe patronul Gigi Becali, declarând că „nu îi place să bată câmpii„ și că nu a susținut niciodată că titlul este deja câștigat.

„Eu nu am spus niciodată că e încheiat campionatul. Eu am spus că și dacă intrăm cu 7-8 puncte la înjumătățire în play-off, tot nu ar fi jucat. Mie nu îmi place să bat câmpii. Acum doi ani de zile, CFR a intrat cu 7 puncte, apoi s-au făcut 8 puncte și imediat au rămas două. Am fost arogant în trecut, nu mai sunt acum”, a spus Meme Stoica la PrimaSport, după meciul dintre Rapid București și FCSB.

Tristețe mare în tabăra liderului din Superliga

Înaintea meciului direct cu Rapid București, principala contracandidată a celor de la FCSB în lupta pentru titlu, echipa patronată de Gigi Becali era văzută deja campioană, mai ales dacă reușea un rezultat pozitiv pe Arena Națională.

Cu toate acestea, Rapid a reușit să întoarcă toate calculele și să se impună cu un categoric 4-0. Astfel, chiar în ultima etapă din sezonul regulat, giuleștenii au relansat lupta pentru câștigarea campionatului.

Trupa antrenată de Cristiano Bergodi a deschis scorul în minutul 29 al partidei, prin Paul Iacob. Rrahmani și-a trecut de două ori numele pe lista marcatorilor, în minutele 54 și 82.

Ermal Krasniqi a reușit să marcheze al treilea gol al giuleștenilor, în minutul 74.

Publicat: 10 03. 2024, 15:42
Actualizat: 10 03. 2024, 16:54