Meciul Rapid – CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Meciul Rapid - CFR Cluj l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu: „Nu m-am putut uita!”

Meciul Rapid – CFR Cluj, disputat în Giulești în etapa cu numărul 10 din acest sezon de Superliga, l-a solicitat la maxim pe Dan Șucu din punct de vedere emoționat, după cum chiar acționarul majoritar al clubului alb-vișiniu a dezvăluit la finalul partidei.

Proprietarul Mobexpert a recunoscut că nu a avut puterea de a privi momentul penalty-ului executat de Albion Rrahmani în minutul 5. Atacantul kosovar a fost blocat în primă fază de portarul Răzvan Sava, dar a urmărit foarte bine mingea și a reușit să înscrie din a doua încercare.

De asemenea, la finalul jocului, Dan Șucu a fost întrebat și dacă este de părere că evoluțiile foarte bune ale lui Rrahmani vor continua și a oferit un răspuns mai mult decât sugestiv.

„Cel mai frumos meci din sezonul acesta. (n.r. dacă vor continua evoluțiile foarte bune arătate de Albion Rrahmani) Doamne ajută! Nu m-am putut uita la penalty, decât la reluare. Doamne ajută!”, a spus Dan Șucu la finalul meciului Rapid – CFR Cluj 3-1.

Tensiunea pe care a resimțit-o acționarul majoritar de la Rapid în timpul acestei partide a putut fi observată și în partea a doua a primei reprize, atunci când golul de 2-1 marcat de CFR Cluj a fost anulat ulterior la intervenția arbitrilor din camera VAR.

Cum s-au prezentat cele două echipe la acest meci:

Rapid: H. Moldovan – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Al. Albu, Emmers – Funsho, Al. Ioniță II, Petrila – Rrahmani
Rezerve: Drăghia – Onea, Bădescu, I. Cristea, Pănoiu, Papeau, Cîrjan, Borja Valle, Al. Stan
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Ajeti, Kresic, Camora – Cvek, Tachtsidis, C. Deac – Bîrligea, Juricic, Avounou
Rezerve: Hindrich – Morgan, M. Ilie, R. Filip, Fica, L. Mihai, Krasniqi, Otele, Jefte
Antrenor: Andrea Mandorlini

Stadion: Superbet Arena Giulești
Arbitru: Adrian Cojocaru, A1: Ciprian Danșa, A2: Adrian Popescu