Marius Măldărășanu, furios după eșecul cu Voluntari: „E un rezultat mincinos!”

Hermannstadt s-a făcut de râs cu Voluntari, a pierdut clar, 0-3, dar Marius Măldărășanu crede că rezultatul este unul „mincinos”.

Fostul mijlocaș al Rapidului a recunoscut că eșecul de sâmbătă este cel mai dureros din acest sezon pentru nou-promovată.

Cum a arătat Hermannstadt la Voluntari: Letica – Medina, Antoche, I. Stoica (Seydou Issah 90), Opruţ – Răuţă, Baba Alhassan (Babic 72), I. Petrescu (Balaure 46), Năstăsie (Biceanu 46), C. Popescu, D. Paraschiv (Buhăcianu 84). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Marius Măldărășanu a tras concluzia: „Un rezultat mincinos cu Voluntari!”

Marius Măldărășanu a subliniat că sibienii trec printr-o perioadă grea, tocmai înainte ca echipa să revină cu adevărat pe teren propriu, după o lungă perioadă de timp.

La pauză, Voluntari a condus-o cu 1-0 pe Hermannstadt, pentru ca în final să se impună la o diferență de trei goluri: 3-0.

„Nu prea ar fi multe de spus. Rezultatul rămâne. Este cea mai dureroasă înfrângere a noastră. Prima repriză a fost echilibrată, puteam să intrăm în joc la acea ocazie a lui Baba. A doua repriză am forțat, am avut răbdare, am controlat jocul, dar ei au aglomerat zona centrală. Cred că este un rezultat mincinos, cu tot respectul pentru Voluntari.

E istorie meciul cu CFR. Altădată am fost noi pragmatici, dar de data asta nu am marcat și asta a făcut diferența. Este o perioadă grea, trebuie să mergem înainte. Am spus-o mereu că nu trebuie să ne îmbătăm cu apă rece. Nu neg că nu ne gândim la play-off, dar este mult de muncă”, a spus Măldărășanu.

Publicat: 03 12. 2022, 18:53
Actualizat: 04 12. 2022, 01:12