Marius Măldărășanu, extrem de sincer după victoria cu FC Voluntari: „Pe românește, sunt prost de gură!”

Marius Maldarasanu discuta cu Mino Sota dupa meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si FC Hermannstadt, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, luni 25 iulie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Marius Măldărășanu, antrenorul echipei Hermanndstadt, a oferit o declarație extrem de sinceră la finalul meciului cu FC Voluntari.

Partida dintre Hermanndstadt și FC Voluntari s-a jucat luni seară, în cadrul etapei a patra din Superliga, iar sibienii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Alhassan, în minutele 23, respectiv 34. Pentru ilfoveni, a punctat Nemec, în minutul 39.

La finalul acestei partide, Marius Măldărășanu a recunoscut că l-a entuziasmat această victorie și, de aceea, evită să vorbească despre problemele financiare din cadrul clubului.

Marius Măldărășanu, extrem de sincer după victoria cu FC Voluntari

Antrenorul a dat de înțeles că se teme să nu spună ceea ce gândește cu adevărat ca urmare a euforiei dată de victoria cu FC Voluntari, finalistă a Cupei României în sezonul trecut.

„Ne-au surprins în unele faza, Nemec este letal în careu. A trebuit să ne apărăm foarte mult. Apreciez munca băieţilor, au apărut şi crampele, dar suntem mulţumiţi. El este în formă, este cireaşa de pe tort. Este un jucător bun, de viitor, trebuie să îl creştem cu răbdare, acum depinde şi de el. Ca noua promovată nu ne au privit ca o echipa care poate sa facă lucruri frumoase. Forţă noastră e omogenitatea. Asta este fotbalul, azi am câştigat noi.

O să fie bine şi din punct de vedere financiar, asta am auzit de luni de zile, nu vreau să dau drumul la gură, pentru că vin după o victorie și sunt entuziast, pe românește, sunt prost de gură, adică spun ce gândesc Vedem zilele următoare ce s-a promis!”, a spus Marius Măldărășanu, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 08 08. 2022, 20:32
Actualizat: 08 08. 2022, 20:32