Marius Croitoru, eliminat la debutul pe banca lui FC U Craiova! Antrenorul va lipsi la meciul cu CFR Cluj

Marius Croitoru, antrenorul echipei FC U Craiova, a comis-o chiar la meciul de debut. Acesta a fost eliminat în partida cu Farul Constanța.

Farul Constanța și FC U Craiova s-au întâlnit duminică seară, la Ovidiu, în cadrul primei etape a noului sezon din prima ligă.

Constănțenii s-au impus cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Grameni, în minutul 3, respectiv Artean, în minutul 29. Pentru olteni a marcat Sidibe, în minutul 58.

Marius Croitoru s-a enervat teribil în ultimele minute ale primei reprize și a protestat vehement în urma unei decizii luate de către arbitrul Iulian Călin. Antrenorul a considerat că Iulian Călin a acordat mult prea ușor un fault făcut de către Asamoah asupra lui Adrian Petre.

Arbitrul a decis să îl elimine pe antrenorul oltenilor, după ce îl mai avertizase o dată anterior.

„Încă a rezistat destul de mult Marius Croitoru”, a fost reacția comentatorului Digi Sport Dan Ștefănescu, făcând referire la faptul că antrenorul este era un obișnuit al cartonașelor roșii și pe vremea când o pregătea pe FC Botoșani.

„Primul antrenor eliminat în acest sezon. Vor trebui să se obișnuiască oltenii cu această ipostază. Marius Croitoru, cel mai des eliminat antrenor în sezonul precedent”, a mai transmis comentatorul partidei.

Ca urmare a acestei eliminări, Marius Croitoru nu va fi pe bancă la următorul meci al lui FC U Craiova, cel contra campioanei CFR Cluj, programat sâmbătă, 23 iulie, de la ora 21:30, în Bănie.

Sursă foto: Captură Digi Sport

Publicat: 17 07. 2022, 20:16
Actualizat: 17 07. 2022, 20:26