Marius Croitoru confirmă că Adrian Mititelu vrea să îi aducă atacant la FC U Craiova: „Se lucrează acum la transferul lui!”

Marius Croitoru alaturi de Anghel Catalin Eugen saluta galeria dupa meciul de fotbal dintre FC Arges si FC U Craiova, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Nicolae Dobrin din Pitesti, sambata 12 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 8 poze

Antrenorul lui FC U Craiova Marius Croitoru a dezvăluit că Adrian Mititelu vrea să îi transfere de urgență un vârf de atac.

FC U Craiova a obținut un rezultat de egalitate în deplasarea cu U Cluj, 1-1, grație lui Gabi Iancu, fotbalist care în finalul primei reprize a transformat superb, direct în vinclu, o lovitură liberă.

Oltenii sunt la prima apariție fără Andrea Compagno, transferat între timp pentru 1,5 milioane de euro la FCSB.

Marius Croitoru confirmă că Adrian Mititelu vrea să îi aducă atacant la FC U Craiova: „Sunt semnale! Se lucrează acum la transferul lui”

Marius Croitoru spune că Adrian Mititelu vrea să aducă un atacant la FC U Craiova, pentru a suplini plecarea lui Andrea Compagno la FCSB.

Antrenorul formației din Bănie s-a declarat dezamăgit de atitudinea elevilor săi în prima repriză cu U Cluj, dar a încercat să privească partea plină a paharului.

„Dacă este să luăm partea pozitivă, este un punct. Am legat două rezultate pozitive. O primă repriză foarte slabă, când U Cluj putea să majoreze diferența.

Probabil și aceste meciuri jucate din trei în trei zile ne-au dezechilibrat. Am avut cinci jucători noi față de meciul trecut.

Este clar că am făcut o primă repriză foarte slabă. Noroc cu Gabi, că ne-a scos de data asta. Până la urmă, un egal este rezultatul echitabil. Păcat că nu am putut să marcăm de la un metru și am marcat de la 30…

Sperăm să scoatem cât de mult se poate din următoarele două meciuri. Sunt multe ambiții și orgolii puse în joc (n.r. la meciul cu Rapid), în afară de cele trei puncte.

Îți trebuie timp să antrenezi introducerea unui nou jucător. (n.r. se poate să se încerce un transfer pentru a compensa plecarea lui Compagno?) Se poate! Sunt semnale. Cred că se și lucrează acum la aducerea unui nou jucător”, a declarat Marius Croitoru la finalul meciului.

Publicat: 03 09. 2022, 00:03