Marcel Pușcaș dă de pământ cu Kyros Vassaras. „Vă sugerez să vă arătați priceperea profesională pentru care ați fost angajat!”

Marcel Pușcaș dă de pământ cu Kyros Vassaras, după ce CCA a sărit în apărarea lui Istvan Kovacs.

Oficialii lui FC U Craiova au contestat decizia luată de Istvan Kovacs de a acordat penalty oaspeților în prelungirile primei reprize a meciului cu Universitatea Craiova, însă CCA i-a contrazis.

Chiar dacă majoritatea oamenilor din fotbalul românesc au ajuns la un acord că penalty-ul acordat de Istvan Kovacs din care a marcat Sergiu Hanca nu trebuia dat, CCA  a sărit în apărarea „centralului” și chiar a transmis că va face plângere la Comisiile de Disciplină împotriva lui FC U Craiova.

Marcel Pușcaș dă de pământ cu Kyros Vassaras

După ce a vorbit pentru ProSport despre decizia luată de CCA, Marcel Pușcaș a lansat un atac și la adresa lui Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale de Arbitraj.

„Kyrios, Kyros Vassaras!
Referitor la supărarea domniei voastre asupra „acuzelor nefondate” ale oficialilor FCU Craiova, în privința prestației domnului Istvan Kovacs, în solidar cu arbitrul VAR , Cătălin Albu, vă sugerez ca înainte de-a sesiza „comisiile abilitate” să vă arătați priceperea profesională pentru care ați fost angajat ca unicul șef străin al arbitrajului din vreo țară.
Pentru o cât mai corectă interpretare oftalmologică, atașez imaginile”, a scris Marcel Pușcaș pe contul său de Facebook.

Istvan Kovacs a arătat 10 cartonașe galbene la derby-ul FC U Craiova – Universitatea Craiova

Partida dintre FC U Craiova și Universitatea Craiova s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-2, în etapa a patra din SuperLiga, după ce Istvan Kovacs a dicutat trei penalty-uri și a arătat 10 cartonașe galbene.

Publicat: 08 08. 2022, 19:05
Actualizat: 08 08. 2022, 19:06