Liviu Ciobotariu a răbufnit la adresa LPF, după Sepsi – Bodo/Glimt 2-2: „O să sacrific meciul de la Iași”

Liviu Ciobotariu a răbufnit la adresa LPF, după Sepsi - Bodo/Glimt 2-2: „O să sacrific meciul de la Iași”

Liviu Ciobotariu a răbufnit la adresa LPF la finalul meciului Sepsi – Bodo/Glimt 2-2, turul play-off-ului din Conference League, din cauza faptului că echipa covăsneană nu a reușit în demersul de a amâna meciul din deplasare cu Poli Iași de la finalul acestei săptămâni, din etapa a șaptea din Superliga.

Antrenorul formației din Sf. Gheorghe a explicat că echipa sa se va prezenta la partida din Copou, programată duminică la ora 13:00, într-un context destul de delicat, iar din acest motiv a decis să „sacrifice” acest joc, adică, cel mai probabil, să mizeze pe mai mulți juniori, bineînțeles, pentru a putea pregăti cât mai bine partida retur cu Bodo/Glimt de săptămâna viitoare.

„Un joc bun de partea noastră. Păcat că în prima repriză nu am fost atenți la acel contraatac al lor și am încasat acel gol. Băieții sunt de felicitat, au avut puterea să revină de la 0-1 și de la 1-2, ăsta este un lucru care mă satisface. La pauză le-am spus să jucăm mai mult în spatele lor, că lasă spații. Și asta am făcut, am aruncat mingea în spatele lor, iar Marius a scos acel penalty. Mă mulțumește foarte mult jocul lui, faptul că nu a reușit să marcheze poate că este o dezamăgire pentru el, dar eu sunt mulțumit de randamentul lui.

Chiar dacă golul doi l-am luat pe o greșeală individuală, nu pot fi supărat pe Nicolae Păun, avea o problemă, a vrut să rămână în teren, poate mai bine rămânea pe gazon. Trebuie să mergem la Roman, nu am găsit hotel la Iași. Nu voi lua în calcul meciul ăsta, îmi pare rău că o spun, poate nu e fair-play, dar având șanse să ne calificăm în grupele Conference, o să sacrific un meci”, a spus Liviu Ciobotariu la finalul meciului Sepsi – Bodo/Glimt 2-2.

Publicat: 24 08. 2023, 23:06