Liviu Ciobotariu a început să tremure după ce Sepsi a pierdut al treilea meci consecutiv în Superliga, 1-2 cu Farul: „Trebuie să fac asta, altfel lucrurile se complică!”

Liviu Ciobotariu se teme de doi brazilieni, înainte de Sepsi - Aktobe

Liviu Ciobotariu, antrenorul de la Sepsi, a reacționat după ce echipa lui a pierdut cu 2-1 meciul jucat în deplasare cu Farul Constanța.

Formația din Sf. Gheorghe a primit din nou gol foarte repede, Ionuț Larie transformând după numai șase minute o lovitură de la 11 metri. Marius Ștefănescu a reușit să restabilească egalitatea în prelungirile primei reprize, dar campioana României a realizat o fază superbă în minutul 55, finalizată impecabil de Constantin Budescu.

Liviu Ciobotariu este conștient că lucrurile nu sunt pe un drum bun, dar pune pasa proastă din ultima vreme și pe seama ghinionului accidentărilor.

Antrenorul lui Sepsi Sf. Gheorghe, Liviu Ciobotariu, spune că drumul descendent pe care se află echipa nu este vizibil doar pe tabelele de marcaj, ci și în joc.

„Ca şi exprimare în teren, nu am arătat rău. Am făcut o repriză destul de bună. Din păcate, am primit două goluri care puteau fi evitate. Am vorbit la pauză, am discutat să nu ne mai surprindă. Este adevărat, suntem pe o pantă descendentă ca şi rezultate, dar şi ca joc.

Nu arătăm bine deloc. Va trebuie să ne strângem şi să analizăm bine greşelile şi să nu le mai repetăm. După pauză, primim foarte lejer gol. A fost un meci greu. E campioana României. Avem o formă slabă. Ghinionul parcă nu se mai termină la noi. Greşim şi individual şi colectiv!

Trebuie să reglăm aceste probleme. Acum o lună de zile vorbeam despre un Sepsi într-o formă foarte bună, echipă care nu pierduse de 13 jocuri, și acum la trei-patru săptămâni vorbim despre o echipă care nu se regăsește. Eu trebuie să rezolv, deoarece, altfel, lucrurile se complică”, a declarat Liviu Ciobotariu, după Farul – Sepsi 2-1.

Publicat: 01 10. 2023, 00:51