Liviu Ciobotariu a anunțat obiectivul echipei sale, după înfrângerea cu Farul: „Evitarea retrogradării!”

Liviu Ciobotariu reactioneaza in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Dinamo din Bucuresti, luni 19 iulie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Farul Constanța s-a impus, scor 2-1, împotriva celor de la FC Voluntari și a ajuns liderul Superligii României.

Golurile au fost marcate de către Denis Alibec și Ionuț Larie, din lovitură de la 11 metri, în timp ce golul de onoare al ilfovenilor a fost înscris de către Matricardi.

La finalul partidei, Liviu Ciobotariu s-a declarat foarte dezamăgit de prestația echipei și a dezvăluit noul obiectiv.

Tehnicianul ilfovenilor a anunțat că obiectivul echipei este evitarea retrogradării, după înfrângerea din această seară.

Totuși, Liviu Ciobotariu a avut un mesaj și pentru conducerea clubului, cerându-le acestora întăriri pentru ca echipa să obțină rezultate mai bune.

„O seară tristă pentru noi, am avut o repriză foarte bună, posesie, adversarul ne-a creat mari probleme. În a doua repriză am intrat… nu neapărat relaxați, dar am primit acel gol, dintr-un șut al lui Alibec. Când ai un jucător de calitate ca el…

E vina noastră că am pierdut o minge la 70 de metri, n-am ieșit în blocaj, un șut de la 35 de metri… de excepție. Sunt supărat. La 2-1 ne-am creat situații de marca, dar nu am reușit. De la Farul e greu să pleci cu puncte dacă nu fructifici ce ai.

Obiectivul nostru e evitarea retrogradării. Ne-am dori să repetăm sezonul trecut, dar am pierdut jucători, trebuie să mai facem 2-3 transferuri.

Am un grup matur, jucători cu experiență, dar am nevoie de concurență pe posturi și de întărirea lotului. Ne-am uitat după anumiți jucători, trebuie să luăm o decizie și să-i aducem”, a spus Liviu Ciobotariu.

Publicat: 23 08. 2022, 00:15
Actualizat: 23 08. 2022, 00:17