Liderul din 2.Bundesliga, prea puternic pentru CFR Cluj, campioana României. S-a încheiat al doilea amical din Spania

CFR Cluj a pierdut astăzi al doilea amical disputat în Spania. Campioana României a fost învinsă cu 1-0 de Darmstadt, liderul din 2.Bundesliga după 17 etape jucate.

CFR Cluj – Darmstadt 0-1, în al doilea amical din Spania pentru ardeleni

Nemții s-au impus cu un gol marcat în repriza a doua, când Dan Petrescu a avut o formulă total diferită față de prima parte.

CFR, prima repriză: Scuffet – Braun, Yuri, Burcă, Peteleu – Boateng, Cvek, Deac – Yeboah, Malele Petrila

CFR, repriza a doua: Bălgrădean – Bălan, Țîru, Billong, Camora – Muhar, Bordeianu, Vito – Birligea, Maglica, Janga.

Jucătorii lui CFR Cluj, extrem de prietenoși cu fanii înaintea amicalului din Antalya, cu Darmstadt. Sursă foto: CFR Cluj Facebook

Dan Petrescu l-a folosit în premieră pe Țîru, fundașul central cumpărat de la Jagiellonia în această iarnă. De asemenea, la CFR Cluj a redebutat și Peteleu. Fundașul stânga venit de la Kisvarda a fost folosit titular. A fost al doilea meci în care a jucat și atacantul croat Maglica, după cel cu Holstein Kiel (1-1).

În privința kosovarului Krasniqi, vedeta campaniei de transferuri de la CFR, acesta a luat loc pe bancă, dar nu a fost încă folosit de către tehnicianul clujenilor.

Publicat: 13 01. 2023, 18:42
Actualizat: 13 01. 2023, 20:41