Leo Grozavu, furios pe jucătorii săi după ce echipa de pe ultimul loc a revenit de la 1-0 în meciul Botoșani – Poli Iași: „Lipsă de concentrare!”

Poli Iași, echipa lui Leo Grozavu, a pierdut pe terenul celor de la FC Botoșani, scor 1-2, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 24 din Superliga.

După înfrângerea de pe „Municipal”, antrenorul formației din Copou a venit cu critici dure pentru jucătorii săi.

Poli Iași a înscris prin Hamza Saghiri și a intrat cu avantaj la pauză. Totuși, reușita neamțului nu a fost îndeajuns, iar Botoșani a revenit. Echipa lui Valeriu Iftime a reușit să întoarcă scorul prin golurile marcate de Lopez și Jaly Mouaddib.

După ce a pierdut meciul pe care l-a avut în mână încă de la pauză, Leo Grozavu, antrenorul grupării din Copou, le-a reproșat jucătorilor săi că și-au pierdut concentrarea în multe momente ale jocului.

„Două faze care nu anunțau nimic s-au transformat în goluri. Va fi un campionat lung, foarte disputat. Orice partidă va fi pe muchie de cuțit. Ne-a lipsit să fim mult mai atenți. Am luat acel gol și acolo s-a echilibrat jocul. Am luat gol după un aut, lipsă de concentrare”, a declarat Grozavu, antrenorul nou-promovatei Poli Iași.

Cum au arătat echipele de start

FC Botoșani (4-3- 3): Ducan – R. Benzar, Dican, Miron, Țigănașu – I. FIlip, Dican, David – Adams, Fulop, Florescu
Rezerve: Ureche, Petro, Șeroni, Mouaddib, Creț, Cioiu, Dragu, Ilicic, Celea, Mitrov, Lopez, Caputa Ferreira
Antrenor: Bogdan Andone

Poli Iași (4-3-3): Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Saghiri, Bordeianu, Jatoba – L. Mihai, Bettaieb, A. Gheorghiță
Rezerve: Niga, Stefanovici, Katanec, F. Ilie, Martac, Farcaș, Hrib, S. Buș, R. Ion, Harrison, Oliveira Mota
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: Municipal
Arbitru: Sorin Vădana (Cluj). A1:Tunyogi Ferencz (Zalău), A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe). VAR: Vidican Rares George (Satu Mare), AVAR: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe)

Publicat: 02 02. 2024, 19:41
Actualizat: 02 02. 2024, 19:42