Leo Grozavu dă vina pe ghinion după ce echipa sa a luat gol în minutul 90+4 în meciul Petrolul – Poli Iași 2-1: „Nici șansa nu a vrut să se întoarcă cu fața spre noi”

Poli Iași, echipa lui Leo Grozavu, a pierdut pe terenul Petrolului, scor 1-2, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 26 din Superliga.

În încercarea de a găsi scuze pentru eșecul înregistrat pe „Ilie Oană”, antrenorul nou-promovatei a dat vina pe neșansă.

Deși a condus cu 1-0 până în minutul 59, Poli Iași a pierdut incredibil cu Petrolul, scor 1-2, după ce și-a luat gol în ultima clipă. În încercarea de a găsi explicații, Leo Grozavu, antrenorul grupării din Copou, a spus că nici norocul nu a ținut cu echipa sa.

„Eu vă spun despre joc, despre jucătorii mei. Felicit echipa gazdă. N-am nimic de declarat referitor la arbitraj. Avem problemele noastre, jocul e făcut din momente.

Îmi pare rău, consider că prima repriză am făcut ce trebuia să facem. În momentul de față nici șansa nu vrea să se întoarcă cu fața spre noi. Mergem înainte, n-avem ce să facem.

Sunt foarte mulți care nu știu ce înseamnă presa sportivă, asta se consumă, scandal, gălăgie. Asta scoatem în România în evidență. Încerc să tratez pe toată lumea la fel. Chiar nu e nimic de comentat. Toate meciurile sunt dificle în prima ligă. Toate jocurile sunt dificile, contează foarte mult ce facem noi”, a declarat Leo Grozavu.

Cum au arătat echipele de start

Petrolul: Zima – Papp, Meijers, Huja, Țicu – Hanca, Seto, Jair, Grozav – Musi, Irobiso
Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Garutti, Dumtiru, Radu, Diomande, Bratu, Jyry, Ișfan, Răducan, Paraschiv, Berisha
Antrenor: Florin Pârvu

Poli Iași: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Bordeianu, Garobbio – Bettaieb, Mihai, Ștefanovici – Harrison
Rezerve: Niga, Martac, Ilie, Katanec, Jatoba, Itu, Buș, Gheorghiță, Kabra, Mota
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: „Ilie Oană”
Spectatori:
Arbitru: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti). A1: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) , A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe). Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Arbitru AVAR: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea).

Publicat: 16 02. 2024, 19:47
Actualizat: 16 02. 2024, 20:15