Laszlo Dioszegi, atac la adresa liderului după FCSB – Sepsi 1-0: „Rar am văzut o echipă care să joace așa”

Laszlo Dioszegi asista la meciul de fotbal dintre AFK Csikszereda Miercurea Ciuc U19 si Sepsi OSK Sfantu Gheorghe U19, finala Cupei Elitelor U19, desfasurat pe Stadionul Rapid din Bucuresti, joi 19 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Sepsi Sfântu Gheorghe a pierdut la limită pe terenul liderului FCSB, scor 0-1, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 25 din Superliga.

După partida de pe Național Arena, Laszlo Dioszegi, patronul covăsnenilor, a venit cu reproșuri dure pentru gruparea roș-albastră.

Laszlo Dioszegi, patronul celor de la Sepsi, a ținut să puncteze că echipa sa a dominat copios în meciul cu FCSB. Oficialul covăsnenilor a continuat atacul la adresa formației bucureștene și a mărturisit că nu a mai văzut de mult timp o echipă care să joace atât de lent în repriza secundă.

„Am jucat timorați, ne-a fost teamă de FCSB. Puteam să facem un rezultat surprinzător, dar din păcate n-am reușit. În repriza a doua n-am mai avut condiție fizică. Am dominat teritorial partida, dar n-am reușit să băgăm mingea în poartă.

FCSB o să aibă de furcă cu Rapidul. Astăzi nu mi-a plăcut absolut deloc repriza a doua. Avem 5 partide, trebuie să jucăm fotbal ca să prindem play-off-ul.

N-am ce să-i reproșez antrenorului. El a făcut ce a depins de el. Poate schimbările trebuiau făcute puțin mai devreme. Șafranko s-a zbătut foarte mult, ne-ar trebui un atacant. Rar am văzut un FCSB jucând așa de lent în repriza a doua.

Inima încă mai poate, chiar am trăit foarte intens meciul. N-am mai avut condiție fizică să presăm în ultimele 10 minute”, a declarat Laszlo Dioszegi.

Cum au arătat echipele de start

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Alhassan – Al. Băluță, Miculescu, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Panțîru, Pandele, Luis Phelipe, Nana Antwi, Ov. Popescu, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Sepsi: R. Niczuly – Oroian, Kecskes, D. Ciobotariu, Dumitrescu – N. Păun – Kallaku, C. Matei, Aganovic, Fl. Ștefan – Safranko
Rezerve: D. Moldovan, R. Niczuly, M. Bălașa, Renta, J. Rodriguez, Rondon, Popsa, K. Varga, I. Gheorghe
Antrenor: Bernd Storck

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galaţi) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Filip Alexandru (Constanţa
Arbitru VAR: Dumitrache Bogdan (Bucureşti), Asistent VAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea)

Publicat: 11 02. 2024, 23:20
Actualizat: 11 02. 2024, 23:26