Jucătorii de la Oțelul Galați au ajuns la capătul răbdării, după al patrulea egal în Superliga: „Trebuie să facem ceva în privința asta! E dureros”

Meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Otelul Galati, contand pentru SuperLiga Superbet, desfasurat pe Sepsi Arena din Sfantu Gheorghe, luni 07 august 2023. © FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES

Oțelul Galați a remizat din nou în Superliga, 1-1 cu U Cluj, acesta fiind cel de-al patrulea rezultat de egalitate al dunărenilor în primele cinci etape.

Dunărenii au deschis scorul prin Alexandru Pop, dar s-au văzut egalați în minutul 90, după ce Dan Nistor a transformat o lovitură de la 11 metri. Oțelul a ratat într-un mod identic victoria în meciul cu Sepsi, când covăsnenii au punctat pentru 1-1, rezultatul final, în minutul 86.

Jucătorul care a deschis scorul cu U Cluj, Alexandru Pop, își avertizează colegii că trebuie făcut ceva pentru a nu mai primi gol în minutele de final.

Jucătorii de la Oțelul Galați au ajuns la capătul răbdării, după al patrulea egal în Superliga, 1-1 cu U Cluj: „Trebuie să facem ceva în privința asta, e dureros”

Oțelul Galați s-a văzut din nou egalată pe final, în meciul cu U Cluj, așa cum s-a întâmplat și cu Sepsi. Alexandru Pop, marcatorul golului dunărenilor, cataloghează acest scenariu drept dureros, după ce l-a „văzut” și în meciul de la Sf. Gheorghe, cu Sepsi.

„Am reușit să dăm gol în a doua repriză, am sperat că putem să ținem de rezultat, ne-am retras un pic după gol. Trebuie să facem ceva în privința asta, e dureros să tot pierzi puncte în ultimele minute. Nu am băgat-o noi în poartă, au băgat-o ei, așa e în fotbal.

Sper să continui tot așa, să joc cât de mult se poate, și să o fac cât mai bine. Universitatea Cluj e clubul care m-a format și o să fiu tot timpul recunoscător pentru asta. Toată lumea de aici m-a primit foarte bine, am și reușit să marchez, sper să o țin tot așa și să vină și prima victorie”, a declarat Alexandru Pop.

Trebuie să muncim mai mult. Atmosfera este mereu bună aici, nu sunt surprins că este multă lume.