Joyskim Dawa, mesaj clar după golul marcat în FC U Craiova – FCSB: „I’m back!”. Ce spune despre conflictul cu Nicolae Dică

Joyskim Aurelien Dawa Tchakonte se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre FC U Craiova si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ion Oblemenco din Craiova, duminica 13 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Joyskim Dawa, fundașul central camerunez în vârstă de 26 de ani al lui FCSB, a marcat în meciul cu FC U Craiova și și-a anunțat revenirea în formă.

Meciul dintre FC U Craiova și FCSB s-a jucat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 18 din Superliga, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Octavian Popescu, în minutul 4, respectiv Joyskim Dawa, în minutul 26.

Camerunezul a fost omul potrivit la locul potrivit la golul de 2-0 al roș-albaștrilor și, după meci, și-a anunțat revenirea „pe val”.

Joyskim Dawa, mesaj clar după golul marcat în FC U Craiova – FCSB

Înaintea acestei partide, Joyskim Dawa a postat pe Instagram mesajul „King Kong is back” și, întrebat despre acest subiect, camerunezul a declarat că s-a văzut pe teren că a revenit.

În ceea ce privește conflictul pe care l-a avut cu Nicolae Dică, fostul antrenor al lui FCSB, Joyskim Dawa a lămurit subiectul spunând că nu a fost ceva mai mult de o discuție în contradictoriu.

„(n.r. despre gestul pe care l-a făcut după gol) A fost pentru oamenii care mă critică și care spun lucruri neadevărate despre mine. Normal că știu, familia mea urmărește și îmi spune. Eu nu citesc presa. Nu mă afectează, pentru că face parte din fotbal.

(n.r. despre conflictul cu Nicolae Dică) A fost doar un argument în vestiar. Mi-a spus ceva, iar eu nu am fost de acord cu el. Nu a fost nimic mai mult.

(n.r. despre postarea lui de pe Instagram cu mesajul „King Kong is back”) Ați văzut pe teren, m-am întors!”, a spus Joyskim Dawa, la flash-interviul de după meci.

Publicat: 13 11. 2022, 23:37
Actualizat: 13 11. 2022, 23:40