Ionel Dănciulescu, ironie la adresa lui Gigi Becali! „Destul de inspirat, a schimbat destul de repede în prima repriză”

FCSB a condus la două goluri, 2-0, la pauza meciului cu CS Mioveni, după goluri marcate de Malcom Edjouma și de Adrian Șut.

Francezul, care a copntribuit și la golul doi, a intrat pe teren în minutul 25, în locul lui Răzvan Oaidă. Schimbarea a părut că a fost ordonată de Gigi Becali.

FCSB a învins-o pe ultima clasată, CS Mioveni, cu scorul de 5-1 (2-0), luni, pe Arena Naţională din Capitală, în ultimul meci din etapa a 19-a a Superligii de fotbal.

Malcom Edjouma (32), Adrian Şut (45, 77), Florinel Coman (58) şi Eduard Radaslavescu (87) au marcat pentru echipa antrenată de Leonard Strizu şi Mihai Pintilii, în timp ce golul de onoare al oaspeţilor a fost semnat de Liviu Antal (74).

Fostul dinamovist Ionel Dănciulescu s-a amuzat pe seama schimbării de la mijlocul primei reprize.

”Antrenorul FCSB-ului, domnul Gigi Becali, destul de inspirat, a schimbat destul de repede în prima repriză, l-a introdus pe Edjouma în locul lui Oaidă și a contribuit la ambele goluri”, a declarat Ionel Dănciulescu la Digi Sport.

Partida a început cu o întârziere de 10 minute, ca urmare a protestului jucătorilor de a CS Mioveni.

De la startul lunii noiembrie, când Nicolae Dică și-a dat demisia, antrenor la FCSB este Mihai Pintilii, care nu are Licență Pro. Locul lui a fost luat de Leo Strizu.

FCSB a reuşit a patra sa victorie consecutivă în campionat.

Publicat: 06 12. 2022, 09:22