Imaginile tristeții în cea mai pură expresie a lor: Elias Charalambous şi vedetele lui Gigi Becali, devastați de ratarea titlului, după Farul – FCSB 3-2! | VIDEO

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 5 poze

Farul Constanța s-a impus contra celor de la FCSB, scor 3-2, în etapa a 9-a din play-off-ul Superligii. În urma acestei victorii, formația constănțeană a reușit să câștige matematic campionatul în fața grupării roș-albastre. Fotbaliștii bucureștenilor s-au arătat a fi foarte afectați din cauza titlului pierdut.

Jucătorii FCSB-ului, la pământ după ratarea titlului contra celor de la Farul

În etapa a 9-a din play-off-ul Superligii, chiar de ziua orașului Constanța, Farul, noua campioană a României, a reușit să întoarcă scorul de la 2-0 și să câștige titlul contra celor de la FCSB. După meci, fotbaliștii echipei de pe litoral au cântat, au dansat și au sărbătorit până în zori. De partea cealaltă, jucătorii formației bucureștene au digerat cu greu pierderea campionatului și s-au îndreptat dezamăgiți spre autocar.

Elias Charalambous a recunoscut supremația lui Gică Hagi și a Farului! Ce spune după ce FCSB a ratat un nou titlu. „Nu am arătat ce trebuia!”

După ce Farul Constanța a învins-o pe FCSB, scor 3-2, și a câștigat campionatul în sezonul 2022-2023, Elias Charalambous a recunoscut supremația „Regelui” și a echipei sale. Totodată, antrenorul cipriot de la FCSB a explicat și de ce trupa patronată de Gigi Becali a ratat titlul.

„Am jucat multe mingi lungi, adversarul a fost mai bun. Nu am fost cei care trebuia să fim în cel mai important meci al sezonului. Pe de altă parte, dacă mă uit la ultimele meciuri ale echipei nu pot spune nimic rău despre jucători.

Am fost foarte aproape să luptăm până la ultima etapă, dar nu am arătat ce trebuia să arătăm azi. Farul a fost mai bună în repriza a doua, a meritat victoria. A fost important golul marcat de Farul înaintea pauzei – pentru noi a picat foarte prost. Îi felicit pe cei de la Farul și pe antrenor.

În repriza a doua n-am jucat bine – era cel mai important meci al nostru dar nu l-am abordat bine. Îmi pare rău pentru suporteri că au venit aici și am pierdut – vreau să le cer scuze”, a declarat Elias Charalambous.

Publicat: 22 05. 2023, 08:52
Actualizat: 22 05. 2023, 08:56