Imagini mondiale, care vor face înconjurul planetei: Gică Hagi cântă la microfon şi dansează de mama focului cu Stere Halep, tatăl Simonei Halep! | VIDEO

This browser does not support the video element.

La scurt timp după ce Farul a învins-o pe FCSB cu 3-2 și a devenit campioana României, la Constanța au fost filmate mai multe imagini mondiale, care vor face înconjurul planetei: Gică Hagi a cântat la microfon, a făcut declarații despre obiectivele pe care și le-a impus și a dansat de mama focului cu Stere Halep, tatăl Simonei Halep.

S-a încins petrecerea la Constanța! Imagini mondiale, care vor face înconjurul planetei: Gică Hagi cântă la microfon şi dansează de mama focului cu Stere Halep, tatăl Simonei Halep!

A fost mare petrecere la Constanța, duminică seară, imediat după ce Farul Constanța a învins-o pe FCSB, scor 3-2 în penultima etapă din play-off-ul Superligii și a devenit matematic campioană a României. Bucuria a fost cu atât mai mare, încât meciul a fost unul senzațional și a depășit orice așteptări. Debutul jocului le-a aparținut celor de la FCSB, care au înscris rapid două goluri, în minutele 9 și 17, prin Șut și Compagno.

Farul a oferit prima reacție în finalul primei reprize, în minutul 42 mai precis, când Mateus a fost servit de Borza și a redus din diferență. În repriza secundă, schimbările lui Hagi au făcut diferența și pe teren aproape că a existat o singură echipă. Băluță a restabilit egalitatea în minutul 58, după care, în minutul 85, Louis Munteanu a aruncat tribunele în aer cu un gol marcat din centrul careului.

Farul a învins-o cu 3-2 pe FCSB și a devenit campioana României la finalul sezonului 2022 – 2023.

La petrecerea de după meci, printre invitați s-a regăsit și tatăl Simonei Halep, Stere, care a stat în repetate rânduri lângă Gică Hagi. Cei doi au dansat împreună și au ciocnit un pahar.
În boxe a răsunat „You’ll Never Walk Alone”, celebrul imn folosit de cei de la Liverpool.

Dedicație specială din partea lui Gică Hagi

Imediat după ce în boxe a răsunat „You’ll Never Walk Alone”, Gică Hagi a avut de făcut o dedicație specială. DJ-ul de la fața locului a pus imnul Ligii Campionilor, nu înainte ca managerul Farului Constanța să transmită câteva cuvinte importante:

„Pot? Trebuie să ne pregătim de Champions League acum. Vrem nu vrem, suntem obligați, așa că. Băgăm presiune. Din seara asta începem să băgăm presiune. O să vedem ce facem, ce aducem. O să facem o echipă mare, care trebuie să se bată acolo. E greu, dar inventăm resurse. Trebuie să inventăm resurse ca să o facem. Avem obligație, de mâine trebuie să lucrăm bine! Seară plăcută, numai bine! Noi nu ne pregătim de Champions, suntem acolo, așa că…”, a declarat Gică Hagi, la microfonul căștilor pe care le avea DJ-ul.

Ulterior, imnul Ligii Campionilor a fost lăsat să cânte și cei prezenți la fața locului s-au bucurat de moment. Vezi AICI adversarii Farului în preliminariile Ligii Campionilor: cu cine se luptă Gică Hagi pentru o calificare istorică în grupele Champions League!

Publicat: 22 05. 2023, 08:20
Actualizat: 22 05. 2023, 08:22