Imagini horror cu piciorul lui Milosevic după CFR – UTA! Arădenii au cerut penalty la faza accidentării

În discursul său dur la adresa arbitrilor, după CFR – UTA 2-1, Laszlo Balint a adus în discuție și faza din minutul 87, când echipa sa a fost privată de un penalty. Atunci, Ubbink l-a angajat în careu pe Milosevic, Sava i-a suflat balonul muntenegreanului, dar mai apoi l-a „secerat” de la genunchi în jos.

Imagini horror cu piciorul lui Milosevic după CFR – UTA

Rusandu a dat corner la acea fază după respingerea lui Kolinger din fața debutantului Patrick Pășcălău (17 ani), iar arbitrii din Camera VAR s-au făcut că plouă, deși aveau reluările care s-au văzut și pe TV la finalul meciului.

În vestiar, Stefan Milosevic avea lacrimi în ochi din cauza rănilor deschise ce se văd și în imaginile alăturate și prezența sa pe teren duminică seara, contra celor de la FSCB este improbabilă.

Asta după ce UTA l-a pierdut și pe Marko Vukcevic, accidentat grav la gleznă de Maglica (eliminat doar după intervenția VAR), dar și pe Hoxhallari și Chindriș (suspendați).

„L-am pierdut pe Vukcevic probabil cel puțin 3-4 săptămâni după un fault criminal. Plus fault la Milosevic. Milosevic este lovit de sus până jos, cu talpa. Ce să facem? Măcar să ni se spună «Bă, băieți, stați cuminți» și ok, nu e nici un fel de problemă. Noi ne chinuim, facem cum trebuie, suntem pe penultimul loc, ne acceptăm soarta, încercăm să facem tot, dar măcar vrem să fim tratați la fel cum sunt tratate toate echipele”, a spus printre altele la finalul disputei din Gruia antrenorul Laszlo Balint.

Am avut penalty clar! Am încercat tot ce se putea încerca. În momentul în care ai penalty clar la 2-1… Suntem proștii proștilor, luăm niște goluri incredibile pentru nivelul ăsta. Dar vrem și partea asta de echidistanță. Am crezut că îmi crapă capul! Chiar așa? De ce trebuie să stăm câte 2,3,5 minute să așteptăm VAR-ul? Nu cred că meritam să pierdem meciul – Laszlo Balint, antrenor UTA Arad

Publicat: 02 03. 2023, 21:57