Gigi Becali, reacție fabuloasă după Universitatea Craiova – Rapid 1-1. Lui Dan Șucu nu o să îi vină să creadă verdictul dat de patronul FCSB

Gigi Becali a avut o reacție fabuloasă după meciul Universitatea Craiova – Rapid 1-1, ultimul disputat în etapa 29 din Superliga.

Patronul de la FCSB a surprins pe toată lumea cu punctul său de vedere legat de faza la care giuleștenii au cerut penalty în Bănie.

Gigi Becali, reacție fabuloasă după Universitatea Craiova – Rapid 1-1

Cu toate că roș-albaștrii au fost avantajați de remiza înregistrată la Craiova, cu ajutorul căreia diferența dintre lider și Rapid s-a mărit la 12 puncte înaintea meciului direct, Becali a recunoscut faptul că giuleștenii au fost privați de un penalty evident!

„Nu jucăm la egal cu Rapid, ce e asta? Dacă ai pretenții la titlu, nu joci la egal. Uite, Petrolul are echipă bună, dacă juca la victorie, poate scotea egal.

A avut 500% penalty, mai clar de atât nu există. Chiar nu știu de ce nu a dat VAR-ul, am văzut că se uită, cred că li s-a întunecat mintea. Mă și rugam, >. Așa ceva nu îți vine să crezi, i-a rupt piciorul.

Bine, nu ai voie să te rogi de răul altora, dar eu o fac că sunt păcătos (n.r. râde). Bine, stai că și Craiova a avut penalty, la faza aia cu Baiaram. S-a zis că a fost ca la Dawa cu Farul, dar nu. Acolo nu a fost, aici a fost clar.

Baiaram a fost lovit în cap clar, i-a dat sângele. Aseară eu am văzut încrâncenare, dar nu valoare, în afară de Mitriță. Rapid mi s-a părut monotonă, nu a avut viteză, nu a arătat că atacă.

Vorbeam cu Mihai (n.r. Stoica) la pauză, eu ziceam că e gata, el mi-a zis că dacă se termină egal, e bine. Repriza secundă, însă, a atacat mai mult Craiova. Nu au nici forță, nici fizic”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Verdictul lui Crăciunescu

„Nu mi se pare o luptă corp la corp. Screciu este în spatele lui, iar cu brațul îl dezechilibrează și îl împinge.

(n.r, Trebuia penalty?) Păi, dacă îl împinge?! La braț, în partea de sus, și la picioare”, a spus Ion Crăciunescu, la Digi Sport.

Publicat: 05 03. 2024, 17:10
Actualizat: 05 03. 2024, 17:10