Gigi Becali, laude pentru echipa lui Adrian Mititelu, după FC U Craiova – FCSB: „E posibil să o vedem în play-off dacă își rezolvă problema!”

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, a avut cuvinte de laudă la adresa echipei FC U Craiova, după meciul câștigat de către roș-albaștri.

Meciul dintre FC U Craiova și FCSB s-a jucat duminică seară, în cadrul etapei cu numărul 18 din Superliga, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Bănie, iar roș-albaștrii s-au impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Octavian Popescu, în minutul 4, respectiv Joyskim Dawa, în minutul 26.

Cu Mihai Pintilii pe banca tehnică a roș-albaștrilor, FCSB a reușit să o învingă și pe Rapid, scor 3-1, și pe FC U Craiova, scor 2-0, ceea ce l-a mulțumit pe patronul Gigi Becali.

Gigi Becali, laude pentru echipa lui Adrian Mititelu, după FC U Craiova – FCSB

În acest sens, Gigi Becali a declarat că nu își poate dori mai mult de la un antrenor. Ulterior, patronul roș-albaștrilor a avut cuvinte de laudă la adresa echipei lui Adrian Mititelu, despre care a spus că ar putea prinde play-off-ul.

„Când îi dai 3-0 lui Rapid (n.r. mulțumit de cum a jucat echipa cu Mihai Pintilii pe bancă)… Hai să îți spun un lucru: echipa asta a Craiovei, echipă valoroasă. Niciodată nu o să retrogradeze, o să vedeți câte meciuri va câștiga.

Au o singură hibă, dar nu mă bag eu să spun. Dacă rezolvă hiba aia, o să vedeți că va câștiga cinci meciuri la rând. E o echipă foarte valoroasă, nu valoaroasă. Probabil că au nevoie de un atacant de careu, unul mare, cum îl aveau pe Compagno.

E mai valoroasă decât… E o echipă de locurile 4-5-6. E posibil să o vedem în play-off dacă corectează greșeala pe care o fac. Nu fac eu așa ceva (n.r. să spună greșeala Craiovei)”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Publicat: 14 11. 2022, 00:23
Actualizat: 14 11. 2022, 00:24