Gigi Becali l-a pedepsit pe Pantea după gafa de la golul celor de la CFR și l-a dat afară din echipă la pauză! Ce schimbări a făcut FCSB după doar 45 de minute

Bucurie a fotbalistilor stelisti Andrea Compagno, Adrian Gheorghe Sut si Grigoras Alexandru Pantea dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Dinamo Bucuresti si FCSB, din cadrul Superligii Superbet, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica 26 noiembrie 2023. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 8 poze

FCSB a făcut două schimbări la pauza meciului cu CFR Cluj, la scorul de 1-1.

Meciul dintre CFR Cluj și FCSB s-a disputat duminică seară, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia, în cadrul etapei cu numărul 19 din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după golurile marcate de către Tachtsidis, în minutul 7, respectiv Darius Olaru, în minutul 26.

Ce schimbări au făcut cei de la FCSB la pauza meciului cu CFR Cluj

În prima repriză, FCSB a fost nevoită să facă o schimbare neașteptată, după ce Darius Olaru s-a accidentat și nu a mai putu continua. În locul său, a intrat Mihai Lixandru.

La pauza meciului, pe teren și-au făcut apariția Valentin Crețu și Octavian Popescu, în locul lui Alexandru Pantea, respectiv Ovidiu Popescu.

Alexandru Pantea a fost astfel pedepsit, după ce a gafat la golul marcat de către CFR Cluj. Mingea a ajuns la marcatorul golului, după ce Alexandru Pantea a încercat să îndepărteze pericolul. Precipitarea fotbalistului în vârstă de 20 de ani i-a costat pe cei de la FCSB marcarea primului gol de către clujeni.

Echipele de start în CFR Cluj – FCSB

CFR Cluj: Sava – Kresic, M. Ilie, Morgan – Mogoș, Muhar, Tachtsidis, Camora – Avounou, Bîrligea, Otele
Rezerve: Hindrich – Cr. Manea, Boben, Cvek, R. Filip, Fia, Krasniqi, C. Deac, Juricic
Antrenor: Andrea Mandorlini

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Ov. Popescu, Ad. Șut, Olaru – Al. Băluță, Compagno, Fl. Coman
Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Oct. Popescu, Lixandru, Cr. Ganea, D. Rotariu, Radaslavescu, Djokovic
Antrenor: Elias Charalambous

Stadion: Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca – Cluj)
Arbitru: Sebastian Colțescu // Asistenți: Radu Ghinguleac, Daniel Mitruți
Arbitru VAR: George Găman // Asistent VAR: Adrian Popescu

Publicat: 10 12. 2023, 21:21
Actualizat: 10 12. 2023, 21:59