Gigi Becali, ironizat după ce FCSB a câștigat meciul contra rivalei CFR Cluj: „N-a avut baterie sau semnal la telefon!”

Gigi Becali la o conferinta de presa, desfasurata la sediul din Aleea Alexandru din Bucuresti, vineri 23 august 2019. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 6 poze

Valeriu Răchită, fost fundaș central la Steaua și FCSB, s-a amuzat pe seama patronului Gigi Becali după ce roș-albaștrii au învins-o pe CFR Cluj.

Gigi Becali, ironizat după ce FCSB a câștigat meciul contra rivalei CFR Cluj

Meciul dintre CFR Cluj și FCSB s-a disputat duminică seară, în Gruia, în cadrul etapei cu numărul 24 din Superliga, iar roș-albaștrii au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către Malcom Edjouma, în minutul 88.

A fost primul meci după foarte mult timp în care FCSB nu a făcut nicio schimbare la pauză. Prima modificare a venit abia în minutul 66: David Miculescu în locul lui Andrea Compagno.

Roș-albaștrii au mai făcut apoi doar două schimbări: Denis Haruț în locul lui Iulian Cristea, în minutul 84, acesta din urmă acuzând niște probleme medicale, și Billel Omrani în locul lui Octavian Popescu, în minutul 90+3.

Valeriu Răchită este de părere că FCSB a avut noroc că Gigi Becali nu s-a implicat și nu a mai făcut schimbări la pauză, mai ales după ce în etapa precedentă roș-albaștrii au pierdut meciul cu Farul Constanța, în prelungiri, scor 2-3.

„Cred că responsabilul tehnic de la FCSB nu și-a mai sabotat echipa, cum și-a sabotat-o la meciul cu Farul. Ori n-a avut baterie la telefon, ori nu a avut semnal”, a spus Valeriu Răchită, potrivit Fanatik.

După această victorie, FCSB a acumulat 44 de puncte și se află pe locul 4 în clasamentul din Superliga, la șase puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Ce a declarat Gigi Becali după CFR Cluj – FCSB

Gigi Becali s-a arătat încântat de victoria obținută de către echipa sa în fața rivalei CFR Cluj.

„Am fost numai noi pe teren, deja ne gândim să ne lăsați în pace. Să ne pregătim de Liga Campionilor. Bă, dacă jucăm așa cum am jucat aseară, vă rog frumos să ne lăsați să ne pregătim de Liga Campionilor (râde).

Golul nu că a venit din nimic, a venit din jocul nostru din primul minut. Trebuia, adică Dumnezeu face dreptate. Nu face tot timpul la fotbal, dar o mai face. N-ai văzut că nu s-a schimbat nimic? N-aveai ce să schimbi dacă a jucat perfect echipa?! Cu Farul tot jocul nostru a fost, s-a întâmplat aia acolo. Așa a fost să fie, se întâmplă o dată la 20 de ani să dai două goluri în prelungiri”, a spus Gigi Becali, după meci.

Publicat: 06 02. 2023, 15:35