Gigi Becali ia măsuri la FCSB după remiza cu Hermanndstadt: „O să mai iau 5 jucători!”

George Becali sustine o conferinta de presa in fata sediului LPF, joi, 13 august 2020. ALEXANDRU DOBRE/ MEDIAFAX FOTO.
Vezi galeria foto - 8 poze

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, a anunțat că are de gând să mai transfere jucători, după ce a urmărit meciul cu Hermannstadt.

Meciul dintre FCSB și FC Hermannstadt s-a disputat duminică seară, pe Arena Națională, în cadrul etapei a șaptea din Superliga și s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după golurile marcate de către Dawa, în minutul 34, și Edjouma, în minutul 90+2, respectiv Butean, în minutul 21, respectiv Paraschiv, în minutul 65.

În cursul zilei de luni, FCSB l-a prezentat oficial pe Andrea Compagno, atacant transferat de la FC U Craiova, în schimbul sumei de 1.5 milioane de euro, iar Gigi Becali nu vrea să se oprească aici, mai ales după ce atacantul Bogdan Rusu s-a accidentat în meciul cu Hermannstadt.

Gigi Becali ia măsuri la FCSB după remiza cu Hermanndstadt

Deși spunea că vrea să mai aducă un fundaș central și un atacant, iar problema atacantului a rezolvat-o prin Andrea Compagno, Gigi Becali s-a enervat după prestația din meciul cu Hermannstadt și a anunțat că are de gând să mai trasfere chiar cinci jucători.

„După ce am văzut aseară, o să mai iau 3,4, poate chiar 5 jucători”, a spus Gigi Becali, potrivit Digi Sport.

În această vară, FCSB i-a transferat pe Rachid Bouhenna (31 de ani), Joyskim Dawa (26 de ani), Joonas Tamm (30 de ani), David Miculescu (21 de ani), Bogdan Rusu (32 de ani), Eduard Radaslavescu (18 ani), Radu Boboc (23 de ani), Marco Dulca (23 de ani), Vadim Rață (29 de ani) și Andrea Compagno (26 de ani). Dintre aceștia, doar Joonas Tamm a sosit liber de contract.

Publicat: 29 08. 2022, 17:02