Gigi Becali, declarație neașteptată după remiza cu CS Mioveni! Jucătorul de la FCSB pe care îl voia pe teren: „Se simte lipsa lui!”

Nicolae Dica alaturi de fotbalistii stelisti printre careOvidiu Marian Popescu si David Raul Miculescu la o pauza de hidratare luata in meciul de fotbal dintre CS Mioveni si FCSB, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Orasenesc din Mioveni, sambata 6 august 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, patronul clubului FCSB, a avut o reacție neașteptată după remiza cu CS Mioveni. Patronul a recunoscut că și-ar fi dorit să îl vadă pe teren pe Bogdan Rusu, atacantul în vârstă de 32 de ani.

CS Mioveni și FCSB s-au întâlnit sâmbătă seară, în cadrul etapei a patra din Superliga, pe Stadionul Orășenesc din Mioveni și au remizat, scor 1-1, după golurile marcate de către Balaur, în minutul 26, respectiv Miculescu, în minutul 79.

În această vară, Gigi Becali l-a transferat la FCSB pe Bogdan Rusu, de la CS Mioveni, în schimbul sumei de 200 de mii de euro.

Atacantul nu a jucat împotriva fostei sale echipe, ca urmare a unei înțelegeri între conducătorii celor două cluburi. Totuși, Gigi Becali a mărturisit că și-ar fi dorit să îl vadă pe teren.

„Ce pregătire, dacă joacă un om la 3 zile, e om și el, ce e de fier? Ovidiu Popescu ce să facă? A jucat din 3 în 3 zile. Dacă eram eu, aveam și Pantea, Haruț și Achim, dacă avem încă 3, bagă, mă, unul din ei, să nu riști.

Dacă aveam și noi atacant aseară, era altceva, nu am avut atacant, Ianis dacă era atacant dădea gol. Scăpa singur cu portarul, dădea. Se simte lipsa lui Rusu, normal, dacă nu avem atacant”, a spus Gigi Becali, potrivit Sport.ro.

„L-am adus de la ei pe Rusu, care era un jucător foarte important. Este bine că l-am adus, este un jucător cu mare experiență care sperăm să ne ajute.

Nu există o clauză (n.r. – care să-i interzică să joace), dar în discuția dintre patronul nostru și domnul primar de la Mioveni i-a promis că nu îl vom băga în meciul cu ei și așa vom face.

Am avut o discuție ieri cu patronul și am spus că este OK. Dacă așa am discutat, trebuie să ne ținem cuvântul, suntem oameni”, a spus Nicolae Dică, înainte de CS Mioveni – FCSB.

Publicat: 07 08. 2022, 12:43