Gigi Becali, ceartă în direct cu Gabi Balint pentru cea mai controversată fază a lui Ovidiu Hațegan! Patronul FCSB a răbufnit: „Doar Ilie Dumitrescu e corect”

Gigi Becali, cearta in direct cu Gabi Balint pentru cea mai controversata faza a lui Ovidiu Hategan! Patronul FCSB a rabufnit: „Doar Ilie Dumitrescu e corect”
Vezi galeria foto - 6 poze

Gigi Becali a stârnit o ceartă în direct cu Gabi Balint pentru cea mai controversată fază a lui Ovidiu Hațegan din duelul U Cluj – FCSB 0-0, disputat în etapa 26 din Superliga.

Patronul roș-albaștrilor a răbufnit în momentul în care a auzit opinia lui Pele și nu s-a putut abține să nu facă o acuzație.

Gigi Becali, ceartă în direct cu Gabi Balint pentru cea mai controversată fază a lui Ovidiu Hațegan!

FCSB a remizat, luni seară, în deplasare cu U Cluj, scor 0-0, în etapa 26 din Superliga. Roș-albaștrii au făcut un pas greșit în lupta pentru titlu, iar rezultatul l-a nemulțumit pe Gigi Becali.

După meci, patronul FCSB a intrat în direct, la TV, iar printre primi vizați a fost moderatorul Radu Naum. Acesta din urmă a făcut o remarcă la pauza meciului de pe Cluj Arena, pentru care Gigi Becali l-a ținut minte și l-a taxat la final.

După ce a terminat dialogul aprins cu jurnalistul, Gigi Becali și-a mutat atenția asupra lui Gabi Balint, fost mare internațional, care în prezent activează ca analist TV.

Totul a plecat de la o nemulțumire a patronului FCSB. Gigi Becali a considerat că FCSB a fost privată de o lovitură de la 11 metri de Ovidiu Hațegan, după ce în prima repriză, Tavi Popescu a căzut în careu în urma unui presupus contact cu un adversar. Ovidiu Hațegan nu a dictat penalty și a lăsat jocul să continue.

„La Tavi e penalty. I-a dat peste picior de două ori. E penalty clar. Îi dă în picior de două ori!”, a răbufnit Gigi Becali, la scurt timp după U Cluj – FCSB 0-0.

Aflat în studioul Digi Sport, Gabi Balint l-a contrazis imediat pe patronul FCSB:

„Nici nu l-a atins”, a punctat fostul internațional.

La auzul reacției lui Balint, Gigi Becali a fost tranșant:

„Doar Ilie Dumitrescu e corect, voi, restul, sunteți împotriva mea”, a fost concluzia trasă de finanțatorul liderului din Superliga, la Digi Sport.

Cum a comentat Darius Olaru decizia lui Ovidiu Hațegan

La scurt timp după fluierul final al partidei de pe Cluj Arena, Darius Olaru a fost întrebat de reporteri ce părere are despre intervenția asupra lui Tavi Popescu în urma căreia se putea dicta penalty. Căpitanul roș-albaștrilor a transmis:

„Mi s-a părut un contact (n.r. – la intervenția din careu asupra lui Octavian Popescu), la cum s-au fluierat toate faulturile în prima repriză, cred că se putea da și aici. Dacă nu s-a dat, acum degeaba mai vorbim”, a declarat Darius Olaru.

FCSB conduce clasamentul din Superliga și la capătul rundei cu numărul 26, cu un total de 55 de puncte. Imediat în spate e Rapid, cu 48 de puncte, iar CFR Cluj completează podiumul, cu 45 de puncte.

Publicat: 20 02. 2024, 10:12