Gigi Becali anunță „contractul” pe care l-a semnat cu Sepsi și cu Ștefănescu! Magnatul din Pipera îi dă o „palmă” morală lui Victor Angelescu: „Asta e convenția mea cu ei”

Victor Angelescu a venit cu acuzații grave înainte de FCSB – Sepsi, scor 2-1, și a spus că echipa lui Gigi Becali ar fi semnat în secret cu Marius Ștefănescu, jucătorul covăsnenilor.

Patronul vicecampioanei a venit cu un răspuns categoric pentru acționarul Rapidului.

FCSB a învins-o pe Sepsi, scor 2-1, în prima etapă a play-off-ului din Superliga. Înainte de meci, Victor Angelescu, acționarul minoritar de la Rapid, îl acuza pe Marius Ștefănescu că ar fi luat galben intenționat contra Petrolului ca să nu joace împotriva echipei lui Gigi Becali.

Patronul roș-albaștrilor a intrat în jocul oficialului de la Rapid și a venit cu un răspuns ironic. „Nu îl iau eu! Avem contract cu ei că el nu are voie să joace cu noi niciodată, avem o convenție semnată. Am avut un business mare (n.r. ironic). De mine nu are voie să spună niciodată nimic. La mine nu există blaturi. Și dacă vrei să facă, eu nu accept, pentru că eu nu sunt hoț”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

Victor Angelescu, acuzații grave la adresa lui Marius Ștefănescu: „Nu cred în coincidențe de genul ăsta”

Victor Angelescu a susținut că Marius Ștefănescu că a vrut să fie sancționat în partida cu Petrolul ca să lipsească de la meciul cu FCSB, viitoarea sa echipă.

„Sper să mă îndoiesc, dar e clar că va câștiga FCSB. Au câștigat ultimele 6 meciuri, i-au bătut cam peste tot, iar faptul că cel mai bun jucător al lor ia galben în minutul 94, după ce dă gol în minutul 92, e o coincidență prea mare pentru mine.

Mă refer la Ștefănescu, da! Dai gol în minutul 92, iar în 94 iei galben, știind cu cine urmează să joci și că în următorul meci o să fii suspendat.

Ștefănescu nu joacă de 3 meciuri cu ei, e ba răcit, ba suspendat. Eu, sincer, mă aștept – și dacă au făcut asta, îi felicit! – ca de la vară Ștefănescu să treacă la FCSB. Sincer, mai clar…

Să fie o coincidență? Nu cred în coincidențe de genul ăsta. A luat galben în 94, când erau deja calificați în play-off, un galben stupid, e cel mai bun jucător al lor. Dacă aș spune că este o prostie imensă înseamnă că a făcut-o de vreo 3 ori, că el nu prea joacă cu FCSB. Probabil transferul e deja făcut”, a declarat Angelescu la Prima Sport.

Publicat: 18 03. 2024, 10:38
Actualizat: 18 03. 2024, 12:55