Gigi Becali a intrat în direct peste Radu Naum! „Nenorociților!”. Ce s-a întâmplat imediat în studio

Gigi Becali a intrat in direct peste Radu Naum! „Nenorocitilor!”. Ce s-a intamplat imediat in studio

Gigi Becali a intrat în direct, la TV, peste moderatorul Radu Naum, la scurt timp după fluierul final al partidei U Cluj – FCSB 0-0, din etapa cu numărul 26 a Superligii.

Mai în glumă, mai în serios, Gigi Becali i-a numit „nenorociți” pe cei din studio, nemulțumit fiind de o remarcă făcută de Radu Naum la pauza meciului menționat. Ce s-a întâmplat imediat după?

Gigi Becali a intrat în direct peste Radu Naum! „Nenorociților!”

FCSB a plecat doar cu un rezultat de egalitate din deplasarea cu U Cluj, partidă care s-a disputat luni seară, în etapa 26 din Superliga. Fără titulari precum Alex Băluță sau Joyskim Dawa, roș-albaștrii au avut probleme în confruntarea de pe „Cluj Arena” și în final s-au putut declara mulțumiți și cu punctul pe care l-au obținut. Și asta pentru „șepcile roșii” au avut poate cea mai mare oportunitate de a modifica tabela. În minutul 16, Dan Nistor a ratat o lovitură de la 11 metri pentru gazde și a dat cu piciorul unei ocazii imense de a înscrie.

La pauza meciului, moderatorul Radu Naum a spus în direct, la TV, că tabela a rămas neschimbată din cauza lui Dan Nistor. Această remarcă l-a deranjat profund pe Gigi Becali, care l-a ținut minut pe jurnalist. Astfel, după fluierul final al confruntării de pe „Cluj Arena”, patronul FCSB a intrat în direct peste Radu Naum și i-a transmis:

„Dumneata te-ai pronunțat la pauză: „E 0-0 din cauza lui Nistor”. Din cauza, de parcă ți-a cauzat ție vreo vătămare. Nenorociților! (n.r. râde)”, a subliniat Gigi Becali, la Digi Sport.

Reacția lui Gigi Becali a venit în contextul în care Radu Naum îl avertizase anterior: „Domnule Becali, vă mai spun o dată. Dacă nu avem aceleași idei sau principii, nu înseamnă că suntem împotriva dumneavoastră. Zicem ce credem”.

Cum a continuat dialogul dintre cei doi

Din fericire, dialogul dintre cei doi a continuat într-o notă destul de calmă. Moderatorul a ținut să îi precizeze lui Gigi Becali că ar fi reacționat la fel și în cazul în care FCSB ar fi ratat un penalty:

„Dacă rata un FCSB-ist, spuneam la fel. Nicio problemă”, a adăugat Radu Naum.

În replică, Gigi Becali a întrebat: „E 0-0 din cauza lui Nistor? De ce e vinovat?”.

Continuarea dialogului:

Radu Naum: „Păi da, din cauza cui? Și datorită lui Târnovanu. Am și spus: e un penalty ratat sau apărat?”.

Gigi Becali: „Din cauza lui Târnovanu s-a terminat 0-0!”.

Radu Naum: „Nu, datorită!”.

Gigi Becali: „Din cauza lui! La început mă ofticam, dar acum m-am obișnuit cu voi, mă distrez”, a încheiat patronul FCSB.

La capătul etapei cu numărul 26 din Superliga, FCSB a pierdut din avansul pe care îl avea față de Rapid. Roș-albaștrii au acum 55 de puncte, în timp ce giuleștenii îi urmăresc din spate cu 48 de puncte.

Publicat: 20 02. 2024, 09:04