Gigi Becali a intervenit la pauza meciului FCSB – Craiova 2-0! Ce decizie a luat patronul roș-albaștrilor: „Le-am transmis asta”

Gigi Becali a intervenit la pauza meciului FCSB – Universitatea Craiova 2-0 și a dezvăluit ce decizie a luat atunci când a vorbit cu Mihai Pintilii.

Finanțatorul FCSB a vorbit despre evoluția echipei sale din meciul cu Universitatea Craiova. Becali a simțit nevoia să intervină la pauză pentru a le transmite un mesaj antrenorilor și jucătorilor săi.

Ce decizie a luat patronul roș-albaștrilor: „Le-am transmis asta”

Latifundiarul din Pipera s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale, din primele 45 de minute. Acesta a decis ca jucătorii să nu mai pluseze foarte mult pe atac fiindcă deja aveau un avans de două goluri, după execuțiile fabuloase ale lui Florinel Coman. Gigi Becali a recunoscut că a vorbit cu Mihai Pintilii la pauză și i-a transmis să o lase mai ușor fiindcă nu este nevoie și de al treilea gol.

„Eu aveam nevoie, ca să termin cu trufie. Domnul m-a pus la punct și nu o să mai fac asta. Am mizat pe valoarea echipei.

Am transmis și la pauză. La 2-0 e câștigat meciul, sunt trei puncte. Pentru ce am nevoie de al treilea? Pentru ce am nevoie de pase decisive?

Aveam o bucurie a trufiei. Celebritatea, idolatria. Nu ai cum să scapi de ele, că sunt boli grele, de care nu scapi ușor, dar am mai slăbit cu gândul că o fac pentru bani. Fotbalul e idolatrie, nu are legătură cu divinitatea. Pasiunea este omenească”, a spus Gigi Becali la DigiSport.

FCSB a obținut o victorie extrem de importantă, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova. Grație acestei victorii, roș-albaștrii s-au distanțat la 10 puncte față de ocupanta locului secund, Universitatea Craiova.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 29 printr-o execuție fabuloasă din lovitură liberă. 3 minute mai târziu, Coman a executat perfect un corner și mingea a intrat direct în poartă. Oltenii au încercat să fie mai agresivi în ofensivă, dar fundașii gazdelor au fost pe fază de fiecare dată și scorul a rămas neschimbat pe tabelă, până la final.

Publicat: 07 04. 2024, 23:20
Actualizat: 07 04. 2024, 23:20