Gigi Becali a intervenit fără milă la pauză! A dat afară doi fotbaliști din echipa FCSB după 45 de minute cu Craiova, deși unul dintre ei a fost eroul campioanei

Sursa foto: mediafax
Vezi galeria foto - 4 poze

Gigi Becali a intervenit fără milă la pauza meciului cu Universitatea Craiova și a decis să facă două schimbări.

Patronul FCSB l-a scos din teren inclusiv pe Alexandru Stoian, care a obținut o lovitură de la 11 metri în prima repriză.

Pantea și Stoian, scoși la pauză în FCSB – Universitatea Craiova 

Gigi Becali a făcut două schimbări la pauza meciului cu Universitatea Craiova. Patronul FCSB i-a scos din teren pe Alexandru Stoian și Pantea și i-a introdus pe Mihai Toma și David Miculescu.

Fostul jucător de la Farul Constanța s-a făcut remarcat în prima repriză. Alexandru Stoian a fost faultat în careu de Vladimir Screciu și a scos penalty-ul din care a deschis scorul Florin Tănase.

Echipele de start

FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, M. Popescu, Radunovic – F. Tănase, Șut, Olaru – Cisotti, Bîrligea, Stoian
Rezerve: Zima, Udrea, V. Crețu, Alibec, Miculescu, Kiki, Politic, Chiricheș, Toma, Oct. Popescu, Alhassan, Thiam
Antrenor: Elias Charalambous

Universitatea Craiova: Isenko – A. Rus, Screciu, Romanchuk – Rădulescu, Teles, T. Băluță, Cicâldău, F. Ștefan – Nsimba, Etim
Rezerve: L. Popescu, Stevanovic, Mogoș, Mora, A. Crețu, Anzor, Băsceanu, Houri, Paradela, Baiaram, Assad, D. Matei
Antrenor: Mirel Rădoi

Elias Charalambous l-a lăudat pe Alexandru Stoian

Elias Charalambous s-a arătat mulțumit de evoluția lui Alexandru Stoian, care a fost schimbat la pauză: „Stoian este foarte bun, are calitate și ați văzut. A fost foarte bun, a scos și penalty-ul.

Ne-am temut la cartonașul galben al lui Pantea și a trebuit să-l schimbăm, dar sunt bucuros de ce a jucat Stoian și de efortul pe care l-a făcut. Sunt mulțumit, am câștigat meciul. Nu pot fiu supărat.

E o victorie importantă pentru noi, am spus și înainte de meci că trebuie câștigăm asemenea derby-uri. Era important pentru noi ne revenim și acumulăm puncte”, a declarat Elias Charalambous după FCSB – Universitatea Craiova 1-0.

Publicat: 05 10. 2025, 22:02
Actualizat: 06 10. 2025, 01:52