Gigi Becali a dat verdictul în cazul fotbalistului care părea „executat”! Răsturnare de situație după FCSB – Petrolul 1-0

Gigi Becali la o conferinta de presa de prezentare a jucatorului Sergiu Bus la FCSB desfasurata la Sediul din Aleea Alexandru din Bucuresti, marti 14 iulie 2020.© FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Gigi Becali, patronul de la FCSB, a vorbit la finalul meciului cu Petrolul, câștigat cu 1-0, despre situația fotbalistului care părea să fie deja „executat”.

Vicecampioana României i-a învins pe prahoveni la limită și s-a distanțat la 13 puncte de Rapid și 14 de CFR Cluj, cu mențiunea că giuleștenii încă nu au jucat în această etapă. Victoria a fost adusă în startul primei reprize, când Luis Phelipe l-a forțat pe unul dintre fundașii petroliști să își învingă propriul portar, iar evoluția lui pare a-l mai fi „îndulcit” pe patron.

Gigi Becali a dat verdictul în cazul lui Luis Phelipe, fotbalistul care părea „executat”! Răsturnare de situație după FCSB – Petrolul 1-0

Luis Phelipe a scăpat, cel puțin pentru moment, de furia lui Gigi Becali, după ce a jucat o repriză în meciul cu Petrolul și a fost decisiv pentru FCSB.

Finanțatorul liderului din Superliga anunțase că brazilianul cumpărat de la Poli Iași în pauza de mercato recent încheiată urmează să nu mai fie folosit până la finalul sezonului, însă a revenit la sentimente mai bune. Acesta a intrat la pauză în meciul cu Petrolul de pe Arena Națională și a contribuit decisiv la singurul gol.

Evoluția sa l-a determinat pe Gigi Becali să reevalueze situația și să transmită, astfel, că Luis Phelipe va avea în continuare parte de șanse în tricoul roș-albastru.

„Am spus că mai am încredere în Phelipe”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

Brazilianul a erupt după ce s-a deschis scorul în meciul FCSB – Petrolul, însă reluările arată că, mai degrabă, reușita nu este a lui, ci ar trebui trecută în contul fundașului nefericit de la Petrolul, care și-a învins, din alunecare, propriul portar. Luis Phelipe susține, însă, că reușita trebuie să îi aparțină.

Dacă vezi reluarea, am atins mingea, ăsta a fost scopul meu”, a spus Luis Phelipe când a fost întrebat dacă golul îi aparține.

Publicat: 03 03. 2024, 23:42