Gică Hagi surprinde, după ce Farul a fost încurcată de Chindia: „Suntem fericiți! Suntem într-un moment foarte bun, excelent”

Gheorghe Hagi reactioneaza alaturi de arbitrul de rezerva Rares George Vidican in meciul de fotbal dintre Chindia Targoviste si Farul Constanta, contand pentru Superliga Superbet, desfasurat pe Stadionul Ilie Oana din Ploiesti, sambata 12 noiembrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Chindia Târgoviște și Farul Constanța au terminat la egalitate, 1-1, dar Gică Hagi continuă să își păstreze optimismul.

Liderul Farul Constanța a ratat dramatic să câștige toate cele trei puncte în fața revelației Chindia Târgoviște. Formația lui Toni Petrea a reușit să marcheze golul de 1-1 în prelungirile meciului, după ce jocul a fost întrerupt timp de 8 minute pentru consultarea sistemului de arbitraj video.

Cu toate că a ratat două puncte aparent facil de obținut, Gică Hagi s-a declarat mulțumit și le-a transmis jucătorilor că trebuie să își mențină starea de spirit de până acum.

Gică Hagi nu a fost supărat pe elevii lui de la Farul, care au obținut doar un rezultat de egalitate în deplasare cu Chindia, 1-1.

„Suntem fericiți, suntem într-un moment foarte bun, excelent. Trebuie să rămânem așa, pentru că vin meciurile tari și trebuie să facem puncte.

(n.r. această pauză care urmează vă încurcă) Nu. Nu știu, n-am de unde să știu. Așa e programul, trebuie să ne adaptăm, să muncim și să fim mai buni când ne întoarcem.

Suntem fericiți că suntem un pilon al loturilor naționale. Cu cine rămâne acasă trebuie să muncim.

(n.r. cu ce v-a impresionat Mazilu, care a debutat astăzi și în Superliga?) Ați văzut ce calitate are. Astăzi nu a fost așa de fin acolo, dar e OK”, a declarat Gică Hagi, la finalul meciului dintre Chindia Târgoviște și Farul Constanța.

„Este o echipă arțăgoasă, incomodă, sunt o echipă bună, mai ales pentru o echipă ca noi, care încearcă să paseze mult. Noi ne gândim să câștigăm mereu, acum mă gândesc că poate să fie un pas greșit.

Ne vom întoarce după convocări și sunt convins că vom juca mai bine. Mă bucur foarte mult, evoluțiile bune m-au convocat acolo. Avem două partide și sper să le câștigăm”, a declarat Alexi Pitu, marcatorul singurului gol reușit de Farul Constanța în fața Chindiei Târgoviște.

Publicat: 12 11. 2022, 20:11