Gabi Balint ştie sigur că italianul Cristiano Bergodi va fi demis peste noapte de Dan Şucu şi Victor Angelescu de la Rapid! „El trebuie să plătească”

Rapid a pierdut cu Sepsi după ce a încasat gol în minutul 90+5, scor 0-1, în cea de-a patra etapă a play-off-ului.

Gabi Balint nu mai are niciun dubiu și e convins că Bergodi va fi demis după acest meci.

Gabi Balint susține că decizia e deja luată și crede că Bergodi, antrenorul Rapidului, va fi dat afară. Echipa lui Dan Șucu a pierdut toate cele patru partide disputate până acum în play-off. La finalul meciului cu Sepsi, fanii au început să scandeze în gura mare „demisia”.

Gabi Balint, fostul jucător al Stelei, este convins că patronul Rapidului va lua măsuri drastice și îl va da afară pe Bergodi.

„E clar că vor lua măsuri. Clar, 100% va fi schimbat Bergodi. Se vor lua măsuri, ca să încerce să salveze sezonul pe final.

Eu îl simpatizez pe Bergodi, a arătat în multe momente că știe fotbal, dar el trebuie să plătească, e normal. Nu există cale de întoarcere”, a spus Gabi Balint la Digi Sport.

Ce a declarat Dan Șucu după înfrângerea cu Sepsi

Imediat după eșecul cu Sepsi, Dan Șucu, acționarul majoritar al Rapidului, a anunțat că marți se va lua o decizie în privința antrenorului Cristiano Bergodi.

„N-avem ce să spunem în seara asta. Mâine clubul va lua o decizie”, a declarat Dan Șucu.

Un meci incredibil. Am avut o ocazie în prima repriză… Am avut ocazii mari singuri cu portarul și nu am reușit să dăm gol și după ne-au taxat la sfârșitul meciului. Parcă mingea nu a vrut să intre în poartă. Dezamăgire mare. Ar trebui să câștigăm.

Meciul îl faceam mai ușor dacă dădeam gol în prima repriză. E normal, se întâmplă, suporterii sunt supărați”, a declarat Cristiano Bergodi după Rapid – Sepsi, scor 0-1.

Publicat: 16 04. 2024, 00:33
Actualizat: 16 04. 2024, 00:35