Francezul pe care Gigi Becali îl trece la capitolul transferuri pentru FCSB, din vară, a dat un gol superb, din voleu!

George Becali, the owner of the Romanian soccer team FCSB, announces that this is the last press conference he will ever hold, that he is retiring from football and wants to sell the team, unhappy with the way was refereed his team's last match and about the way the Romanian Football Federation manages Romanian football, saying "I can not fight with all the tyranny in Romania, I can not fight, especially as they have the state powers, which are, I fought I did jail, I give glory to the Lord that I did only so much that I did not realize what I got myself into, I went into the fire as a fool, of' goodbye, I withdrew, I no longer have business with them" during a press conference held in his palace in Bucharest. George Becali to Sell FCSB Soccer Team, Bucharest, Romania - 24 Apr 2023,Image: 771643145, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

Jucătorul pe care Gigi Becali îl vrea la FCSB, în vară, a marcat un gol de senzație, din voleu, pentru formația Bari, acolo unde joacă sub formă de împrumut.

Bari a suferit o înfrângere cu Cremonese, scor 1-2, în etapa 32 din Serie B. De altfel, gruparea antrenată de Giuseppe Iachini este în pericol de retrogradare.

Malcom Edjouma (27 de ani), împrumutat de clubul lui Gigi Becali la Bari, a intrat pe teren în minutul 67. Mijlocașul a înscris unicul gol al formației sale, în prelungiri, după o execuție superbă.

„A arătat efort și determinare, foarte bun și la finalizare”, a scris publicația Tuttomercatoweb, care i-a dat nota 6,5 fotbalistului francez, în vreme ce Bari Today a evidențiat „voleul frumos cu dreptul de la gol”.

În acest moment, Bari se situează pe locul 14, fiind în pericol de a retrograda la sfârșit de sezon.

Antrenorul de la Bari, nemulțumit de evoluțiile lui George Pușcaș

Tehnicianul Giuseppe Iachini a ales să nu se bazeze pe George Pușcaș (27 de ani) în duelul cu Cremonese. Internaționalul român, împrumutat de Genoa în Serie B, a asistat la meci de pe banca de rezerve.

În runda anterioară, atacantul a fost schimbat la pauza dintre reprize, după o prestație sub așteptările antrenorului.

În etapa cu numărul 31, formația lui George Pușcaș a obținut o remiză cu Modena, scor 1-1. Deși a început partida ca titular, jucătorul român a fost înlocuit de antrenorul italian, cel care a spus că a fost nemulțumit de prestația sa.

„Pușcaș s-a întors doar de trei zile și a ajuns doar la câteva mingi. Asta m-a făcut să îl înlocuiesc imediat.

Pe final, am vrut să pun trei atacanți, dar din cauza problemelor cu Di Cesare și Maita, am fost nevoit să păstrez sistemul”, a declarat Giuseppe Iachini, la sfârșitul meciului cu rivalii de la Modena.

Ce se întâmplă cu transferul lui Malcom Edjouma

Bari are opțiunea de a-l transfera definitiv pe Malcom Edjouma la sfârșitul sezonului, însă Gigi Becali a declarat că l-ar vrea pe francez înapoi la FCSB.

„Se întoarce doar dacă vreau să-l iau, pentru că el are până în vară (n.r. împrumutul). Eu vreau să-l iau, care e treaba. Un jucător în plus strică?

Dacă se întoarce îl bag direct atacant, numai atacant îl bag. Dă cu capul, apare în fața porții și dă goluri. Se lipește mingea de el, are magnet la picior.

Trebuie să ai lot numeros, trebuie să fie concurență. Eu acum trebuie să mă pregătesc de Champions League”, a spus Gigi Becali, în decembrie 2023, conform Fanatik.

Publicat: 06 04. 2024, 13:34